Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tranzistorový jednokanál Diezel VH Micro Head

Firma Diezel se připojila ke konkurenčním značkám Friedman nebo Bogner a uvedla na trh miniaturní tranzistorový zesilovač, inspirovaný tentokrát zvukem svého slavného celolampového aparátu VH4, který je součástí gearu celé řady rockových a metalových hráčů, včetně Jamese Hetfielda z Metalliky, George Lynche, Warrena De Martiniho či frontmana kapely Muse Matta Bellamyho. Některé konstrukční detaily modelu s označením Diezel VH Micro Head naznačují, že vývojář Peter Diezel pověřil výrobou tohoto jednokanálu stejnou asijskou továrnu, jako zmíněný Bogner a Friedman.

VH Micro Mini nabídne masivní high-gain, jehož zvukový charakter je velmi blízký třetímu kanálu hlavy VH4, často používanému např. Adamem Jonesem z Tool. Předzesilovací sekce, postavená s největší pravděpodobností na základech distortionu Diezel VH4 Pedal, disponuje třípásmovými korekcemi a potenciometrem gainu s širokým rozsahem.

Stejně jako u předlohy nechybí ovladače Presence a Deep, ovlivňující množství vyšších středových pásem a nejnižších frekvencí. Celková hlasitost Master je navázána na koncovou jednotku zapojenou ve třídě Class-A, poskytující maximální výkon 30 W. Zadní panel je vyhrazen pro send / return sériové efektové smyčky, dvojici výstupů s impedancemi 8 – 16 ohmů a konektor DC adapteru 24 V 2A.

Stejně jako u obdobně koncipovaných modelů Bogner Mini Ecstasy nebo Friedman BE Mini je do zadního krytu vyříznut podélný větrací otvor sloužící zároveň jako jednoduché madlo. Design malého aparátu ctí firemní estetiku, což v daném případě znamená, že čelní stranu šasi zdobí kromě klasického loga značky také kovový plát s vyraženými otvory ve tvaru písmene D a popisky jednotlivých funkcí zvýrazňuje černý podklad.

Pokud jste příznivci high gainového soundu ve stylu Diezelu s typickými valivými středy, vystačíte si s jedním kanálem, a vaše finanční možnosti mají své limity, tak VH Micro Mini může být vhodnou alternativou k nesrovnatelně dražší elektronkové předloze. Oficiální cena zesilovače o rozměrech 241 x 159 x 133 mm a hmotnosti cca 1.8 kg se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 300 eur, součástí dodávky je i napájecí zdroj.

Tagy Diezel Diezel VH Micro Head

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY