Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Diezel VHX: lampová hlava s efektovou sekcí a IR impulsy

Do celosvětové distribuce se konečně dostává zesilovač Diezel VHX, jehož prototyp si mohli poprvé prohlédnout návštěvníci loňského veletrhu NAMM. Design lampového kytarového aparátu vychází ze slavného modelu VH4, ale na rozdíl od něj je novinka vybavena také kabinetovými IR impulsy firmy Universal Audio, digitální efektovou sekcí, presetovou bankou a posílenou konektivitou.

Úhlopříčně usazené multifunkční potenciometry navázané na centrální displej umožňují nastavení gainu, hlasitosti a korekcí sestávajících z parametrů bright, výšky, středy, basy, presence, deep a mid cut. Po přepnutí do efektového modu lze volit a upravovat kompresor, noise gate, wah (auto/remote), grafický ekvalizer, chorus, tremolo, phaser, flanger, pitch shifter, delay nebo reverb. Displej zobrazuje i průchod signálu a nechybí ladička.

K výběru jsou čtyři kanály pokrývající spektrum od čistého až po agresivní high-gainový sound, pro vytvořené konfigurace je připravena banka s 99 presety a integrovaná DSP jednotka obsluhuje úložiště s 64 IR impulsy boxů z produkce softwarové společnosti Universal Audio, která příbuzný koncept použila u reaktivního loadboxu OX Amp.

Preamp je osazen elektronkami 12AX7, čtveřice koncových lamp KT77 poskytuje výkon 100 W, kromě dvou post efektových smyček A/B (sériová/paralelní) je k dispozici i smyčka zařazená před preampovým obvodem, pět výstupů je optimalizováno pro připojení kabinetů s impedancemi 4/8/16/2x8/2x16 ohmů, nahrávací XLR konektor se zmíněnými IR impulsy má odepínání uzemnění, nechybí USB port, DIN zdířky MIDI In/Thru, vstup pro firemní kontroler Columbus a zakomponován byl i Bluetooth modul.

Zesilovač Diezel VHX s poměrně kompaktními rozměry 600 x 290 x 290 mm a hmotností 24 kg jde stejně jako elektronková konkurence v podobě hlavy Hughes & Kettner GrandMeister Deluxe 40 nebo nového Englu Ironball Special Edition E606SE vstříc současnému trendu „all-i-one“, zajišťujícímu maximální flexibilitu v koncertních i studiových podmínkách. Evropská cena novinky se pohybuje okolo 3500 eur.

Tagy Diezel Diezel VHX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY