Přejít k hlavnímu obsahu
S Davidem Schöblem jsme se ve videu zaměřili především na detaily a preciznost | Foto: Youtube
S Davidem Schöblem jsme se ve videu zaměřili především na detaily a preciznost | Foto: Youtube
Lukezz - Po, 23.11.2020 - 12:00

Text k videoklipu se psal sám, stačilo potkat holku ve vlaku

Se psaním nových textů mám problém – nemám často inspiraci. Text k videoklipu s názvem Jana se psal ale téměř sám. Stačilo jen poznat tu holku ve vlaku.

Po tom, co jsem složil hudbu a napsal text, jel jsem za svým kamarádem a zpěvákem Jarkem Šimkem, který mi po svých letitých zkušenostech namixoval ve svém studiu píseň do moderní podoby. Poté už se stačilo „jen“ připravit ve spolupráci s režisérem Davidem Schöblem na samotný videoklip.

Dal jsem si opravdu záležet, poněvadž jsem chtěl mít videoklip podle skutečného příběhu a věděl jsem, že mi zůstane na celý život. Nejprve jsem si vzal „do parády“ své nejoblíbenější auto – trabanta. Na opravách a lakování jsem strávil celý týden, ale stálo to za to!

Dále bylo třeba najít vhodná místa na natáčení. Takové se nachází v Dolních Kounicích přímo v klášteře Rosa Coeli, což je jedno z nejkrásnějších míst Jižní Moravy. Bohužel biskupství nám uvnitř nepovolilo natáčet, proto jsme si pár záběrů natočili před vchodem.

První momenty natáčení probíhaly ve vlaku díky Správě železnic, která nám to umožnila. Vtipným okamžikem byla situace, kdy Janu líčila maskérka v drkotajícím se vlaku (což bylo nadlidským výkonem) nebo když jsme na natáčení táhli s Janou téměř celou skříň oblečení a 5 párů bot z Ivančic až do Havlíčkova Brodu – úplně zbytečně, jelikož nakonec stačily v podstatě jen tři trička a kalhoty.

Rychlonatáčení vs. zaměření se na detaily

Každý způsob natáčení má něco do sebe. Můj vůbec první klip v životě je song s názvem Můžeš, který jsem natáčel právě u již zmíněného Jarka Šimka v Praze. Bylo to velice spontánní. Ani těsně před příjezdem do Prahy jsem vůbec netušil, kde budu natáčet, co budu natáčet, jak dlouho to bude trvat ani co si mám vzít na sebe. Jelikož je Jarek Šimek velice zkušený člověk, natáčení šlo jako po másle a za 4 hodiny bylo natočeno. Z téhle zkušenosti vím, že ze spontánních věcí se mohou vyvinout pěkné situace pro kameru.

Natáčení videoklipu Jana probíhalo jinak. S Blue Lune production v čele s Davidem Schöblem jsme se zaměřili především na detaily a preciznost. Natáčení trvalo 3 dny. Každý záběr jsme natáčeli několikrát, dokud to nebylo dokonalé. Právě každý detail udělá ve videoklipu hodně.

Jak jste svůj videoklip připravovali vy? Podělte se s námi a napište nám na redakce@frontman.cz

Tagy komunita Lukezz
Lukezz
Písničkář z Ivančic
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY