Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 21.10.2016 - 00:01

Termohygrometry a kytarová kosmetika od Tayloru

Starat se náležitě o svůj nástroj neznamená jen včasnou výměnu strun, občasné přetření korpusu a krku kusem hadru, který je zrovna při ruce nebo servis u kytaráře. Dřevo je stále pracující materiál reagující především na vlhkost a teplotu vzduchu, které někdy významně ovlivňují jeho mechanické vlastnosti a tím pádem i zvuk a stabilitu ladění. Pro ty z vás, kteří chcete dopřát svému nástroji optimální podmínky, připravila firma Taylor dvojici digitálních termohygrometrů a také speciální čistící přípravek a olej pro čištění hmatníku.

Taylor Mini Hygro-Thermometer je kompaktní vlhko/teploměr měřící tyto hodnoty v kufru vašeho nástroje nebo v místnosti, kde je nástroj uložen. Zařízení je schopno zaznamenávat vlhkost vzduchu v rozpětí 10 až 99 % s 5% odchylkou (výrobce doporučuje uchovávat nástroj při relativní vlhkosti 45 až 55%), teplotu od 14 do 140 stupňů Fahrenheita a je vybaveno pamětí pro záznam maximálních a minimálních naměřených hodnot. V malé krabičce o rozměrech 51 x 38 x 16 mm je zabudován také stojánek a napájení obstarává jedna alkalická knoflíková baterie LR44.

Větší model Taylor Big Hygro-Thermometer disponuje identickým obvodem i ovládáním jako menší verze, ale má přehlednější displej, kromě integrovaného stojánku přibyla možnost uchycení na zeď a pro většinu Evropanů nezanedbatelný přepínač mezi stupni Fahrenheita a Celsia. Termohygrometr je napájen jednou tužkovou baterií AAA 1.5 V.

Společnost Taylor je výrobcem špičkových akustických kytar a tyto mnohaleté zkušenosti se otiskly i při vývoji čistícího prostředku Taylor Guitar Polish, jenž z korpusu a krku nástroje nejen odstraňuje prach, mastnotu a pot, ale díky lubrikantu a karnaubskému vosku vytváří na dané ploše i ochranný film s vysokým leskem.

Velmi podobné vlastnosti, ale zcela jiné složení má Taylor Fretboard Oil pro čištění a ochranu nelakovaných hmatníků. Jedná se o kompozici z těch nejlepších rafinovaných olejů neobsahujících žádné saponáty, ropné destiláty, citronové extrakty ani vodu. Díky tomu je olej schopen udržovat hmatník perfektně čistý a dostatečnou impregnací zabraňuje také jeho vysychání.

Termohygrometry a kytarová kosmetika od Tayloru jsou v současné době dostupné i na českém trhu - Mini Hygro-Thermometer vyjde na cca 810 Kč, cena větší varianty Big byly nastavena na 1 080 Kč, za kytarovou polituru Taylor Guitar Polish v 120 ml balení zaplatíte baťovských 299 Kč a čistič hmatníku Taylor Fretboard Oil s objemem 60 ml vyjde na 249 Kč.

Tagy Kytarová kosmetika taylor
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY