Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

GHS Fingerboard Care Kit pro pražce a hmatníky

Pod křídla koncernu GHS, sídlícího v americkém Battle Creeku, patří také firmy Bassics a Rocktron, nicméně značka GHS Strings je známá především výrobou široké palety strun, popruhů, trsátek a dalšího příslušenství včetně kytarové kosmetiky. Do posledně jmenované kategorie spadá i nový set GHS Fingerboard Care Kit A77, jenž je určen pro čištění a údržbu hmatníků a pražců.

Nelakované hmatníky z tmavého palisandru, ebenu, pau-ferra apod. mají někdy tendenci vysychat, což může mít za následek tvorbu jemných prasklin. Tomuto jevu lze předejít např. použitím různých olejů nebo také GHS Cleaner/Conditioneru, který funguje jako netoxický čistič + impregnátor.

Dvoustranný čistící pásek Fret Butter vrátí lesk a hladkost špinavým, narezlým a zašlým pražcům – výsledkem je optimální kontakt strun s pražcovým drátem a tím pádem transparentnější tón s delším sustainem a také plynulejší bending (vytahování) struny.

Čistící sada GHS Fingerboard Care Kit A77 tvořená Cleaner/Conditionerem, Fret Bufferem a utěrkou (vše uloženo ve stylové plechové krabičce) je určena pro ošetření tmavých nelakovaných hmatníků a pražců všech typů kytar, baskytar, mandolín, ukulelí a dalších nástrojů.

Cena novinky byla v případě severoamerického trhu nastavena pod hranicí 11 dolarů a souprava by měla odvést minimálně stejně dobrou práci jako speciální utěrka hmatníků GHS Gorgomyte (viz přiložené video), která se prodává za cca 16 dolarů.

Tagy Kytarová kosmetika GHS GHS Fingerboard Care Kit

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY