Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 05.10.2015 - 00:01

TC Electronic Sentry Noise Gate: ticho léčí

Noise gate, odstraňující různé šumy a brumy způsobené většinou vyšším zkreslením aparátu nebo krabičky, je nenápadným, ale o to důležitějším pomocníkem mnoha kytaristů a basistů. Vážnou konkurenci často používaných gatů značek Boss, MXR, Rocktron nebo ISP nyní představuje novinka TCE Sentry Noise Gate, kterou dánský TC Electronic uvede v brzké době na trh.

Efekt nabízí hned trojici základních režimů, jenž se přepínají malým switchem - Gate funguje jako klasická šumová brána, Tone Print umožňuje stáhnout presety z firemní online knihovny a mod Hiss aktivuje sofistikovaný multiband gate, který indikuje a poté omezuje šum v rozdělených pásmech basů, středů a výšek.

K ovládání slouží slouží potenciometry Damp pro nastavení decibelového útlumu signálu, Thresholdem určujeme hladinu, od které se bude efekt aktivovat a knoflíkem Decay volíme rychlost reakce gatu. Skvělou vychytávkou je duální LED dioda, která v případě otevřené brány svítí zeleně a potlačení signálu indikuje červenou barvou.

Stejně jako např. Boss NS-2 je i TCE vybaven kromě vstupu a výstupu také efektovou smyčkou, takže můžeme využít jak klasického sériového zapojení, tak i možnosti umístit krabičky, jež produkují znatelný šum (drive, distortion, kompresor atd.) do smyčky a dosáhnout výraznějšího a přirozenějšího efektu. Stejným způsobem můžeme zasmyčkovat také rackové preampy nebo předzesilovací sekce většiny zesilovačů, které disponují sendem a returnem.

Přepínání hlavního footswitche je defaultně nastaveno na režim true bypass, ale po odšroubování spodního krytu lze na mini DIP spínači nastavit i buferovaný mod. Efekt je napájen baterií nebo 9V adapterem a pro připojení k počítači slouží rozhraní mini USB.

TC Electronic Sentry Noise Gate je špičkovým zástupcem tohoto efektového segmentu, který oproti drtivé většině podobných výrobků nabízí i multiband gate a nadstandardní možnosti ovládání. Pokud vyžadujete kvalitu spojenou s flexibilitou, tak zkuste novinku od TC Electronic. Efekt se na evropském trhu objeví v průběhu října a cena byla nastavena na cca 130 Euro.

Tagy TC Electronic
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY