Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Taurus Vandall-500: basový zesilovač s duálním preampem

Polská značka Taurus oznámila zahájení sériové výroby nového basové hlavy Vandall-500. Zesilovač disponuje duálním preampem kombinujícím tranzistorovou a elektronkovou technologii, koncový stupeň poskytuje max. výkon 500 W při impedanci 4 Ohmy (300W/8Ohm) a je vybaven patentovaným korekčním systémem MLO.

Hlavní panel šasi o rozměrech 66x265x165 mm je osazen dvojicí vstupů pro aktivní/pasivní nástroje, tlačítkem Mute, předzesilovací sekce je kromě korekcí ovládána společným gainem, plynulý mix režimů Solid S/Tube obstarává potenciometr Character a celkovou hlasitost nastavuje knoflík Volume.

Aktivní korekce sestávající z parametrických středů (250 Hz-1.5 kHz, +/-12 dB), basů (40 Hz +/-12 dB, 600 Hz -/+6 dB) a výšek (7 kHz +15 dB, 10 kHz-15 dB) s třípolohovými přepínači pro zvýraznění či potlačení frekvencí (basy 60Hz +/-6dB, výšky 10 kHz +/- 8dB) jsou vybaveny zmíněným MLO systémem, který automaticky optimalizuje poměr středních pásem v návaznosti na nastavení basů a výšek a to bez změny hlasitosti výsledného zvuku.

Zadní strana aparátu je vyhrazena pro síťový spínač, send/return efektové smyčky, Speakon kabinetu (4-8 ohmů), symetrický XLR výstup ošetřený speaker simulatorem, nechybí level linkového výstupu se switchem Pre/Post, odepínání uzemnění a zdířka send slouží také k připojení ladičky.

Taurus Vandall-500 s koncovou Class D jednotkou a chytře koncipovaným preampem, jehož tranzistorová část poskytuje vysokou dynamiku a elektronková větev přidává hřejivý, lehce komprimovaný tón, by měl být na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 650 eur.

Tagy Taurus Taurus Vandall-500

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY