Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Taurus QUBE-350 Acoustic: zesilovač pro baskytaru i kontrabas

Kompaktní zesilovač QUBE-350 Acoustic z dílen polské značky Taurus Amplification byl navržen především pro hráče na kontrabas, ale lze jej s úspěchem využít i v kombinací s baskytarami osazenými pasivní či aktivní elektronikou. Flexibilní aparát disponuje dvojicí kanálů, umožňujících sloužit hned několika způsoby – v případě ozvučení kontrabasu je možno  použít mikrofon nebo piezo snímač, kdy každý zdroj může být připojen k nezávislému kanálu a zároveň lze oba kanály mixovat. Preamp zvládne také zapojení dvou různých nástrojů, použitých samostatně i současně.

Každý kanál (A/B) je vybaven kombinovaným XLR/jack vstupem, aktivním třípásmovým ekvalizerem a ovladačem gainu. Větev B navíc přidává parametrické středy, oba vstupy mají integrováno vypínatelné fantomové napájení 48 V pro kondenzátorové mikrofony a korekce byly optimalizovány pro neutrální transparentní projev, bez jakýchkoli zabarvujících „podkresů“, což pozitivně ovlivňuje přesnou zvukovou reprodukci charakteru nástroje.

Připraveny jsou také funkce Mute a DBS – voicing navyšující projekci basů a výšek, u kanálu B najdeme tlačítko otáčející fázi a kromě stavové diody jsou integrovány ukazatele clippingu a ochrany proti zkratu či přehřátí. Vestavěn je subsonický filtr ořezávající u vstupního okruhu signál pod hranicí 40 Hz a kanály je možno volit páčkových switchem (A/A+B/B).

Koncová Class-D sekce navázaná na potenciometr Master poskytuje výkon 350 W RMS při impedanci 4 ohmů nebo 200 W RMS s boxy o impedanci 8 ohmů. Zadní strana kovového šasi je vyhrazena pro kolébkový síťový spínač, malý ventilátor, hlavní výstup ve formě Speakonu, symetrický linkový XLR výstup s odepínatelným uzemněním a send/return sériové efektové smyčky.

Taurus QUBE-350 Acoustic o rozměrech 83 x 225 x 180 mm a hmotnosti pouhých 2 kg je nabízen za zaváděcí cenu cca  690 eur, poté by měla cenovka narůst na cca 770 eur. Podle oficiálních fotek by měl být model s bíle lakovaným šasi dostupný v úpravě s černými bočnicemi nebo se segmenty v imitaci dřeva.

Tagy Taurus Taurus QUBE-350 Acoustic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY