Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.04.2019 - 00:01

Taurus Stomp-Head 1.VT: lampový aparát ve formě krabičky

Polská firma Taurus se do širšího muzikantského povědomí dostala především díky kompaktním hybridním zesilovačům, které lze umístit do pedalboardu. Identická koncepce MTD (Master Tube Design) byla využita také u nového modelu kytarového mini-aparátu Stomp-Head 1.VT o velikosti přerostlejší efektové krabičky.

Jednokanálová preampová sekce s footswitchem přepínatelnou funkcí boostu je laděna spíše pro klasický vintage sound startující u zcela čistého zvuku, přecházejícího do lehkého crunche a končícího u kultivovaně znějícího overdrivu, jenž zachovává dynamiku a původní charakter nástroje. Přirozená odezva je dána zmíněnou technologií MTD s elektronkou 12AX7 umístěnou mezi okruhy preampu a power ampu.

Stomp-Head 1.VT je osazen potenciometrem gainu, plnohodnotnými čtyřpásmovými korekcemi, ovladačem boostu a knoflíkem Volume pro celkovou hlasitost. Koncová jednotka poskytuje maximální výkon 40 W a malé tlačítko aktivující výkonovou brzdu umožňuje snížit hlasitost na polovinu.

Přední strana bytelného šasi ze dvou kusů ohýbaného plechu je vyhrazena pro hlavní vypínač, zdířku pro síťovou šňůru (odpadá nutnost použití adapteru), vstupní jack, linkový výstup s emulací boxu s reproduktory Celestion Vintage 30, send/return sériové efektové smyčky a kabinetový výstup s automatickou detekcí jeho impedance (4/8/16 ohmů).

Zesilovač Taurus Stomp-Head 1.VT o rozměrech 90 x 160 x 190 mm a hmotnosti 1.3 kg vychází vstříc kytaristům, uvažujícím o pořízení lehce přenosného systému, který může být vhodným řešením pro klubové hraní, studiovou práci i domácí cvičení. Evropská cena se má pohybovat pod hranicí 400 eur.

Tagy Taurus Taurus Stomp-Head 1.VT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY