Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podlahový zesilovač Taurus Stomp-Head 7.Apogee "plus"

Podlahové zesilovače s kompaktními rozměry a dostatečným výkonem se především u často cestujících kytaristů těší stále většímu zájmu, protože svůj zvuk si hráči mohou nosit s sebou v pedalboardu nebo batohu, a ve zkušebně či na pódiu se stačí pouze připojit do mixpultu, erárního boxu apod. Jedním z předních výrobců pedálových aparátů je polská firma Taurus Amplification, která do svého produktového katalogu přidala modernizovaný model Taurus Stomp-Head 7.Apogee "plus", vybavený přepracovanou sekcí emulace kabinetů.

Hybridní zesilovač osazený elektronkou 12AX7 nabízí tříkanálový preamp s větvemi Clean, Crunch (obě se společnými ovládacími prvky) a Drive s nezávislým nastavením, flexibilitu rozšiřuje vestavěný reverb, noise gate a funkce Boost s přidruženým potenciometrem a možností volby dvou úrovní pomocí footswitche.

Kromě toho najdeme na hlavním panelu parametr Servo, představující analogový enhancer, tlačítko pro muting a spínače Range ovlivňující charakter středových pásem. Skokově lze také volit citlivost vstupu (+6 dB) nebo frekvenční parametr Resonance navázaný na hlavní výstup s automatickou detekcí impedance boxu (4, 8, 16 ohmů), připraveny jsou vstupy pro externí kontrolery, stereofonní linkový TRS výstup a send / return sériově zapojené efektové smyčky.

Výraznou proměnou prošel speaker simulator, jenž u starší varianty Stomp-Headu disponoval pouze dvojicí kabinetových IR impulsů (Celestion Vintage a Creamback) bez možnosti jejich nahrazení jinými vzorky. Nový model 7.Apogee "plus" nyní umožňuje přidávat a spravovat až 16 IR samplů třetích stran a upravovat polohu virtuálního mikrofonu. Nahrávání vzorků zajišťuje USB port a volbu IR obstarává malý červený knoflík na zadní straně šasi, pod nímž je umístěn mikrofonní potenciometr Edge/Center.

Podlahový zesilovač Taurus Stomp-Head 7.Apogee "plus" o rozměrech 90 x 330 x 205 mm, hmotností 2.65 kg a maximálním výkonem 90W, jenž lze rotačním přepínačem snížit na hodnoty 40, 20, či 12 W, je napájen přímo ze sítě (230V/50Hz or 115V/60Hz), koncová jednotka je opatřena ventilátorem obvody jsou založeny na analogové patentované technologii Master Tube Design. Oficiální cena se pohybuje okolo 970 eur.

Tagy Taurus Taurus Stomp-Head 7.Apogee "plus"

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY