Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 06.11.2017 - 23:01

Synth/multiefekt EHX Superego+

Po kytarovém polyfonním synthu Superego přichází newyorský Electro Harmonix s luxusně vybaveným multiefektem Superego+. Nová generace přidává k syntéze rozsáhlou modulační, dozvukovou a filtrační sekci, pětici přepínatelných modů, rozšířené možnosti ovládání včetně dvojice vstupů pro externí pedál a přepínač a stejně jako u předchozího modelu nechybí efektová smyčka.

Potenciometrem Dry nastavujeme hlasitost neefektovaného signálu (max +3 dB), knoflík Effects naopak ovlivňuje hlasitost efektové větve, Attack slouží k plynulému ovládání náběhu tzv. zmraženého signálu (freeze) vytvářejícímu stále znějící podklad, do kterého lze hrát další nástrojový part, Decay je určen pro nastavení času přirozeného doznění této funkce, Threshold určuje míru citlivosti vstupního obvodu detekujícímu signál, Layer ovlivňuje vzájemné vrstvení podkladů a Gliss nastavuje rychlost glissando efektu.

Rotačním přepínačem vybíráme z jedenácti efektů skládajících se z režimů Detune, Echo, Delay, Flange, Phase, Mod, Rotary, Trem 1, Trem 2, Pitch a Filter, ke kterým je přiřazena dvojice ovladačů Rate a Depth pro nastavení rychlosti a hloubky modulační vlny a u ostatních typů efektů také dalších parametrů vyznačených pod názvem konkrétního modu.

Šasi je osazeno trojicí nášlapných footswitchů, levým s označením Mode a třemi indikačními diodami se lze pohybovat mezi pěti režimy - Moment, Auto, Latch, Sustain (Moment+Auto) a Live Effects (Moment+Auto+Latch), prostředním spínačem Effect zařazujeme do signálové cesty vybraný efekt a pravé tlačítko Bypass slouží pro aktivaci celého multiefektu a v závislosti na vybraném modu slouží také jako trigger.

Konektivita sestává z jackového vstupu a výstupu, sendu a returnu efektové smyčky, konektoru Exp pro připojení expression nebo CV pedálu ovlivňujícímu parametry v reálném čase, zdířky Ext pro externí třípolohový přepínač a konektoru 9V adapteru. Synth/multiefekt EHX Superego+ by měl být v evropských obchodech dostupný v průběhu listopadu, cena pro USA byla nastavena okolo hranice 250 dolarů včetně napaječe EHX 9.6DC-200.

Tagy EHX EHX Superego+
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY