Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Syntezátor Nord Wave 2 a nový Sample Editor 3

Firma Clavia prezentovala na zimním veletrhu NAMM flexibilní a funkcemi nabitý synth Nord Wave 2, kombinující virtuální analogovou, samplovací, FM a wavetable syntézu. Kromě novinky, využívající čtveřici nezávislých syntezátorových jednotek, představil švédský výrobce také třetí generaci bezplatného softwaru Sample Editor, umožňujícího intuitivní tvorbu nových zvuků.

Základem modelu se 48 hlasou polyfonií je klaviatura tvořená 61 polovyváženými dynamickými klávesami vybavenými funkcí aftertouch a zónovým rozdělením. Ke každé ze zmíněných syntezátorových jednotek jsou přiřazeny tahové volume/pan fadery a paměť s kapacitou 1GB nabízí množství samplů, doplnitelných pomocí knihovny Nord Sample Library 3.0.

K dispozici je praktická funkce Impulse Morph pro rychlou změnu jakéhokoliv parametru, výkonný arpeggiator zahrnuje polyfonní režim Trig a pro úpravu rytmických patternů je připraven Gate. Modulační sekce s LFO (5 typů vlny) dedikovaným pro každou vrstvu je vybavena synchronizací rychlosti navázanou na Master Clock a efektová jednotka obsahuje tremolo, pan, ring modulator, chorus, ensemble, vibe, ekvalizer, simulaci lampového zkreslení, delaye s tap tempem a několik reverbů.

Filtrace s vlastním ADSR nabízí výběr z šesti režimů – 12/24 dB Low Pass, High Pass, High Pass/Low Pass, Band Pass a špičkovou emulaci tranzistorového žebříkového filtru známého z legendárního modelu Nord Mini. Vedle oscilátorů rozdělených do kategorií Analog (Basic, Shape, Multi, Sync, Noise), Samples, Wavetable a FM (konfigurace s 2, 3 nebo 4 operátory) je možno využít i multi-oscilaci Unison poskytující masivnější zvuk.

Konektivita sestává z dvojice linkových jackových výstupů, zdířek pro sluchátka a externí pedály (Control, Sustain), minijackového monitorového vstupu, DIN konektorů MIDI In/Out a USB portu. Všestranný syntezátor Nord Wave 2 o rozměrech 990 x 100 x 295 mm a hmotnosti 8.75 kg dorazí na český trh pravděpodobně v průběhu května. Cena byla nastavena pod hranicí 62900 Kč.

Nová verze softwaru Nord Sample Editor 3, usnadňující vytváření vlastních zvukových vzorků, má vylepšené uživatelské rozhraní, disponuje automatickým mappingem, detekcí ladění, loopingem, audio soubory se jednoduše přetahují myší a editovat lze více zón současně. Aplikace pro platformy Mac i Windows je kompatibilní s modely Nord Stage 3 nebo Nord Wave 2 a v přípravě je podpora pro Nord Electro 6, Nord Grand a Nord Piano 4.

Tagy clavia Nord Wave 2 Nord Sample Editor 3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY