Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 08.12.2022 - 00:01

Syntezátor Akai MPC Key 61 s 25 plug-iny

Divize Akai Professional uvedla na trh svůj první klávesový standalone syntezátor s označením MPC Key 61, kde číslovky v názvu jako obvykle značí počet „dospělých“ polovyvážených kláves s funkcí aftertouch. Systém postavený na špičkovém čtyřjádrovém procesoru ARM doplněném 4 GB paměti RAM nabízí celkem 25 profesionálních nástrojových plug-inů s více než šesti tisícovkami presetů, což z tohoto modelu dělá jednu z nejvýkonnějších produkčních stanic současnosti.

Každý plug-in nástroj disponuje pokročilou syntézou, hloubkovou editací parametrů, řadou efektů a intuitivním ovládáním podpořeným barevným dotykovým displejem o úhlopříčce 17.6 cm, šestnácti RGB pady (velocity, aftertouch), čtyřmi programovatelnými enkodery Q-Link, modulačním a pitch-bend kolečkem, kapacitním touch stripem dlouhým 140 mm s diodovými indikátory, sekcí Transport atd.

Integrován je 128stopý sekvencer, dva mikrofonní předzesilovače s odpovídajícími vstupy, 8 zvukových stop, zvuková karta osazená kvalitními AD/DA převodníky a moduly pro Bluetooth a Wi-Fi. Efektová jednotka z produkce značky AIR Music Tech obsahuje přes stovku položek včetně delayů, reverbů, modulací, stutteru, amp simulatoru, clipperu, limiteru, granulatoru nebo setu Vocal Suite.

Využít lze virtuální synthy Fabric XL, OPx4, samplovací engin, FM syntezátor, elektrické i akustické rejstříky zařazené do knihoven Stage Piano, Studio Strings, Stage EP, Organ a mnoho dalších zvuků, nástrojů, funkcí a možností, které potvrzují slova výrobce, jenž o modelu MPC Key 61 tvrdí, že poskytuje nadstandardní zážitek z MPC samplingu a zároveň přináší nové způsoby morfování, tvarování a definování signature zvuků.

Konektivita sestává ze čtveřice hlavních výstupů, sluchátkové zdířky, dvou kombinovaných XLR/TRS vstupů se samostatnými přepínači inst/line, potenciometry citlivosti a spínače fantomového napájení +48V. Připravena je trojice USB portů, ethernetový konektor, osm výstupních minijacků CV/Gate pro modulární sestavy, pětikolíkové MIDI In, Out, Thru a vstupy pro footswitch, expression pedál a sustain pedál.

Síťový AC obvod zvládne napětí v rozsahu 100 – 240 V 50/60 Hz, oficiální česká cena se pohybuje okolo hranice 44000 Kč. Noví uživatelé workstationu Akai MPC Key 61 rovněž obdrží bezplatnou aktualizaci na desktopový software MPC 2.11.

Tagy AKAI Akai MPC Key 61

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY