Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 05.08.2019 - 00:01

Studiové monitory IK Multimedia iLoud MTM

Na úspěšnou řadu kompaktních studiových monitorů iLoud Micro, představenou v roce 2016, navazuje firma IK Multimedia lehce rozměrnější a především luxusněji vybavenou edicí iLoud MTM. Výrobce slibuje u novinky „bezprecedentní přesnost projevu“ s neutrální frekvenční a skutečně lineární fázovou odezvou, které jsou podporovány modifikovaným DSP processingem, digitálními crossovery a nechybí ani autokalibrační mod převzatý z firemního systému ARC.

Ke každému nierfieldu je dodáván externí IKM ARC mikrofon se směrovou omni charakteristikou, takže po nastavení monitorů stačí mikrofon připojit do příslušného konektoru, umístit jej do požadované poslechové polohy a po stisknutí tlačítka získáte okamžitou kalibraci optimalizující zvuk pro konkrétní prostor.

Firma zapracovala i na designu kabinetů s dvojicí 3.5 palcových wooferů a centrálním výškovým tweeterem o průměru 1 palce, které byly navrženy tak, aby poskytovaly přirozenější zvuk a snížily únavu uší. Boxy lze umístit na stojan, desku stolu nebo polici a flexibilní sklopný držák umožňuje široký rozsah nastavení.

Dvoupásmové monitory jsou osazeny koncovým bi-amp Class D zesilovačem o celkovém výkonu 100W (LF 70W, HF 30W), odladěný bassreflex napojený na DSP posiluje projekci nejnižších pásem, frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 40 Hz až 24 kHz a maximální SPL je dáno hranicí 103 dB.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro kombinovaný XLR/TRS vstup, potenciometr hlasitosti, USB-B port, tlačítko kalibrace kombinované s volbou presetů (Flat, Desk -4dB/160Hz, +1dB/1.8kHz), spínač citlivosti (+4/-10 dB), funkce LF Extension (3 mody: -3dB/40, 50 nebo 60Hz), LF (Flat, +2dB, -3dB/100Hz), HF (Flat, +2dB, -2dB/8kHz) a síťový vypínač.

Studiové monitory IK Multimedia iLoud MTM o rozměrech 264 x 160 x 130 mm a hmotnosti pouhých 2.5 kg se v české distribuci objeví za cenu pohybující se pod hranicí 10 300 Kč za kus, součástí balení je kromě zmiňovaného ARC mikrofonu s klipsou a kabelem také držák a další příslušenství.

Tagy IK Multimedia IKM IK Multimedia iLoud MTM

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY