Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.03.2017 - 00:01

Stowattový Engl E766 Marty Friedman Inferno

Společnost firemních hráčů německého Englu před časem rozšířil kytarový ostrostřelec a bývalý člen metalových ikon Megadeth Marty Friedman a firma tuto spolupráci nyní zpečetila novým signovaným modelem lampového aparátu Engl E766 Marty Friedman Inferno, který je dvoukanálovou verzí kombinující zvukový charakter několika zesilovačů této značky.

Vývoj nového aparátu postaveného podle Friedmanových specifikací trval celé dva roky a spojuje v sobě vlastnosti zesilovačů Engl Special Edition, Powerball, Steve Morse Signature a Invader, jenž byly základem pro nahrávání Friedmanova sólového alba Inferno z roku 2014. Název alba se otiskl i v designu novinky, jejíž hlavní panel a pětice kovových ochranných tyčí jsou provedeny v temně červeném laku.

Čistá i zkreslená větev dvoukanálového předzesilovače osazeného lampami ECC83 je vybavena nezávislými ovladači gainu, hlasitosti a třípásmovými korekcemi, u prvního z nich najdeme tlačítko Bright posilující pásmo vyšších středů, lead kanál lze frekvenčně upravit pomocí spínače Tone a oba kanály disponují funkcí Gain Boost.

Koncová jednotka s potenciometrem Master využívá čtveřici elektronek EL34 poskytujících výkon 100 W a ovladač dalšího Masteru je umístěn na zadní straně šasi, kde se nachází i send/return efektové smyčky s možností sériového nebo paralelního režimu, knoflík Threshold integrovaného noise gatu (pro lead kanál), konektory footswitchů Z-3, Z-4, a Z-9 S.A.C., kterými lze přepínat kanály, aktivovat ef. smyčku, Gain Boost nebo sekundární Master a hlavní výstupy pro kabinety o impedancích 1×4, 1×8, 1×16, 2×8, 2×16 Ohmů.

Pokud máte rádi moderní a agresivní témbr zesilovačů Engl, upřednostňujete kvalitní lampový zvuk, jednoduché ovládání a zároveň flexibilitu, kterou tento model aparátu nabízí, a využijete jeho masivní výkon, tak Inferno určitě zařaďte mezi případné kandidáty k vyzkoušení. Novinka by se měla na trhu objevit zřejmě v průběhu dubna a oficiální cena byla nastavena na cca 1 700 Euro.

Tagy engl Engl E766 Marty Friedman Inferno
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY