Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 29.05.2016 - 00:01

Stereo PA System Samson XP800

Zatím nejnovější přírůstek ze série kompaktních a lehce přenosných ozvučovacích systémů řady Expedition z produkce společnosti Samson představuje model XP800 s celkovým výkonem 800 Wattů a hmotností necelých 20 kg. Elektronická jednotka novinky je kromě 8-mi kanálového mixu, efektové sekce a široké konektivity vybavena i bezdrátovou technologií Bluetooth.

Výklopný, odnímatelný ovládací panel je osazen čtveřicí dvojitých vstupů (mic/line - XLR, jack) z nichž jeden je impedančně uzpůsoben pro přímé připojení kytary a dvěma stereo kanály (konektory 1/4", 1/8", RCA), každý kanál disponuje aktivními (+- 15 dB) korekcemi basů a výšek posazených na frekvencích 100 Hz a 10 kHz.

Digitální efektová jednotka aktivovatelná i footswitchem sestává z 16-ti typů dozvuků a modulací ve studiové 24-bitové kvalitě, USB Wireless port spolupracuje se systémem Samson’s XPD USB Digital Wireless Systems, samozřejmostí je přepínatelné phantomové napájení a funkce Music/Speech a díky Bluetooth můžete pult bezdrátově spojit s externím zdrojem audio signálu (MP3, telefon, tablet atd.).

Koncový stereo stupeň Class D je schopen pumpovat výkon až 2x400W do dvojice prostorově nenáročných boxů z odolného ABS plastu, které ukrývají 8-mi palcový středobasový woofer a palcovou hornu. Na mixu je umístěn i výstup pro případné připojení aktivních subwooferů posilujících projekci nejnižších pásem.

Flexibilní stereo PA System Samson XP800 je ideální volbou pro ozvučení menších až středně velkých akcí a ocení jej jak kapely, DJ tak i zvukaři řešící audio servis na různých konferencích, rautech atd. Novinka se už v těchto dnech začíná objevovat i na evropském trhu, kde doplní stávající systémy série Expedition, modely XP150 a XP1000B.

Tagy Samson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY