Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 21.07.2020 - 00:01

Dynamický USB/XLR mikrofon Samson Q9U

Firma Samson rozšířila svou nabídku mikrofonů o flexibilní dynamický model Q9U, určený jak pro profesionální broadcasting, gaming a příbuzné aplikace, tak pro ozvučení nebo záznam nástrojů či zpěvu. Novinka disponuje klasickým analogovým výstupem XLR i portem USB-C navázaným na převodník pracující s rozlišením 24-bit/96kHz, takže ji lze připojit k různým nahrávacím zařízením, mixážním pultům apod.

Q9U je osazen dynamickou kapslí s kardioidní směrovou charakteristikou, neodymovým magnetem a tzv. humbuckerovými cívkami s pohyblivým mechanismem snižujícím elektromagnetické interference a eliminujícím případný brum generovaný ostatními komponenty. Kromě toho je zde integrován duální windscreen a také interní tlumič nárazů na vzduchově-pneumatické bázi, takže odpadá nutnost použití externího filtru či shock mountu.

Zmíněný XLR konektor a USB-C výstup jsou umístěny na spodní straně masivního šasi z kovového odlitku, kde najdeme také sluchátkovou minijackovou zdířku pro přímý monitoring s nulovou latencí, přepínač posilující projekci vyšších frekvencí a low-cut filtr. Do horní strany tubusu je usazeno pohodlně přístupné tlačítko funkce Mute.

Samson Q9U je samozřejmě plně kompatibilní se systémy Windows, iOS i macOS, a to formou plug-and-play, takže ke zprovoznění není nutná instalace žádných ovladačů. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 200 dolarů včetně USB-C kabelu a vidlicového otočného držáku.

Nový model Samsonu s optimalizovaným okruhem gain-stage už stačil nasbírat kladné body v nezávislých testech, které kromě všestrannosti a zvukových vlastností oceňují také fakt, že jako jeden z prvních mikrofonů dané produktové kategorie zachycuje rostoucí trend mikrofonů s duální konektivitou, zjednodušující práci nejen v domácích studií.

Tagy Samson Samson Q9U

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY