Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 06.12.2019 - 00:01

Kondenzátorový USB mikrofon Samson Satellite

Na newyorském veletrhu hudební techniky AES byla představena finální verze kondenzátorového USB mikrofonu Satellite, jehož sériovou výrobu by firma Samson měla nastartovat v řádu několika týdnů. Novinka je sice primárně určena pro podcasting a příbuzné aktivity, ale díky flexibilní konstrukci zvládne práci i v domácím nahrávacím studiu.

Mikrofon nabídne výběr ze tří směrových charakteristik (omni, kardioid, osmička), dvojici kapslí o průměru 16 mm chrání kromě vnitřního shockmountu poměrně masivní ocelová mřížka a hliníkové tělo je vedle USB portu osazeno také tlačítkem Mute a přepínačem pro sluchátkový monitoring s minijackovým konektorem, integrovaným zesilovačem o výkonu 38mW/32Ohm a potenciometrem hlasitosti.

Model postavený na 24-bit/96kHz převodnících disponuje zvukově neutrálním projevem s frekvenčním rozsahem 20 Hz až 20 kHz, citlivost je dána hodnotou -3dB FS / 80dB a maximální SPL dosahuje 135 dB. Mikrofon s přímočarou „plug-and-play“ aktivací podporuje systémové platformy Mac, PC, iOS i Android.

Kompaktní Samson Satellite o rozměrech 218 x 108 x 45 mm a hmotnosti cca 340 g je vybaven sklopnými stojanovými nožičkami a samozřejmostí je tříbarevná informační dioda (on/off, mute, clipping). Vstřícně nastavená cena by se na americkém trhu měla pohybovat těsně pod hranicí 100 dolarů včetně kabelů Micro USB – USB a Micro USB – Lightning.

Tagy Samson Samson Satellite

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY