Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.08.2017 - 00:01

Stereo kompresor/limiter/drive EHX Platform

Newyorský Electro Harmonix pojal letošní začátek léta skutečně pracovně – ani ne tři týdny po premiéře kytarového kompresoru Tone Corset a basového preampu Battalion rozšiřuje nabídku značky další kompresor/limiter, kterým je tentokrát stereo model EHX Platform disponující zvukem studiové kvality, vybavený navíc nezávislým overdrivem, funkcí Swell a nastandardním ovládáním.

K sekci kompresoru/limiteru je přiřazena čtveřice potenciometrů – Volume pro celkovou hlasitost, Attackem volíme rychlost náběhu komprese, Release ovlivňuje dobu působení efektu v závislosti na poklesu signálu pod nastavenou hranici a Sustainem určujeme míru komprese.

Kromě toho jsou na hlavním panelu umístěna dvě tlačítka s diodami – první aktivuje limiter (pot. Sustain přebírá funkci Threshold) a druhým vybíráme z modů Hard/Soft Knee (lineární/logaritmická křivka komprese). Další vychytávkou je potenciometr s režimem Swell, jehož algoritmus detekuje každou nově zahranou notu, jejíž prvotní atak nahrazuje postupně nabíhajícím tónem, takže na kytaře můžeme simulovat např. zvuk smyčců nebo steel kytary.

Sekce Drive aktivovatelná pravým nášlapným footswitchem je osazena známými ovladači Volume, Tone, Drive, levým footswitchem zapojeným v bufferovaném režimu zapínáme celý efekt a řada osmi barevných diod v reálném čase informuje o průběhu komprese (každá dioda představuje redukci gainu o cca 3 dB).

Díky duálním vstupům a výstupům lze kompresor používat v mono, stereo i tzv. true stereo zapojení a napájení obstarává 9V adapter, který je součástí balení. EHX Platform je kromě samotných nástrojů použitelný i při studiové práci a tomu odpovídá i kvalita navržených obvodů a použitých komponent. Cena novinky byla pro americkou část trhu nastavena pod hranici 160 dolarů.

Tagy EHX EHX Platform
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY