Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Špičkový kondenzátor Lewitt LCT540S

Rakouská společnost Lewitt Audio představila na veletrhu AES nový kondenzátorový model mikrofonu LCT540S. Vlajková loď série 540, kterou značka uvádí na trh s mnohoslibným sloganem "Lepší než vaše uši", vychází z oblíbeného velkomembránového modelu LCT540 řady Authentica a podle slov výrobce se inovovaná verze řadí celosvětově mezi mikrofony s nejnižším šumem.

V rámci newyorské oficiální prezentace novinky uvedl produktový manažer Lewittu Moritz Lochner, že při frekvenci 2 kHz, kde je prahová hodnota lidského sluchu asi 0 SPL se vlastní šum mikrofonu pohybuje pod hranicí -7 dB SPL a elektrický šum činí -1 dB.

Akustický šum je dán hladinou 4 dB, což je ale kumulativní hodnota způsobená odrazem náhodných molekul od membrány a z pohledu celého kmitočtového spektra je pro lidské ucho neslyšitelný. O špičkových vlastnostech tohoto mikrofonu vypovídá i fakt, že vývojové oddělení firmy muselo při testování tohoto modelu upravit měřící laboratorní přístroje a zvýšit jejich citlivost.

Flexibilní kondenzátor s kardioidní směrovou charakteristikou je osazen prémiovou jednopalcovou kapslí, na korpusu najdeme přepínání low-cut filtrace s režimy linear 0 dB, 80 Hz (-6dB), 160 Hz (-12 dB) a indikátor přebuzení. Mikrofon LCT540S se může pochlubit dynamickým rozsahem 132 dB, citlivostí 41 mV/Pa (-28 dBV/Pa), maximálním SPL 136 dB (0.5 % THD) a frekvenčním rozpětím 20 Hz až 20 kHz

Limitované množství mikrofonů Lewitt LCT540S by mělo na trh dorazit v průběhu prosince a plná produkce je naplánována na leden příštího roku. V ceně, která by podle předběžných odhadů neměla překročit hranici 700 dolarů, je zahrnut také shock-mount držák LCT 40 SHx, kožené pouzdro, magnetický pop filtr, windscreen a bytelný, voděodolný a prachotěsný kufřík.

Tagy Lewitt Lewitt LCT540 Subzero kondenzátorový mikrofon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY