Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mikrofonní set Lewitt LCT 140 AIR Stereo Pair

Rakouský Lewitt představil před dvěma lety kondenzátorové mikrofony LCT 040 MATCH a LCT 140 AIR, které si našly cestu do řady nahrávacích studií. Zatímco prvně jmenovaná verze je už nějaký čas na trhu také v optimalizovaném párovém setu, v případě modelu 140 přistoupil výrobce k tomuto kroku až nyní. Sada s označením LCT 140 AIR Stereo Pair tak může rozšířit možnosti náběru kytar, bicích a dalších nástrojů či aplikací, pro něž je tento flexibilní systém určen.

Stejně jako ostatní duální sety Lewitt jsou i obě tužkové „stočtyřicítky“ perfektně sladěné pro bezchybný záznam ve stereo bázi. Proces párování zajišťuje firemní technologie, řídící polarizační napětí kapsle za účelem nastavení citlivosti a poté je proměřena také frekvenční odezva. Následně algoritmus porovná detekované hodnoty a najde dokonalé páry, takže rozdíl mezi dvojicí mikrofonů je podle slov výrobce neslyšitelný.

Kondenzátorová kapsle o průměru 17 mm disponuje kardioidní směrovou charakteristikou a na kovovém těle o rozměrech 24 x 140 mm najdeme trojici posuvných switchů. Přepínač Sound volí mezi modem AIR s otevřeným jasným projevem, a režimem FLAT poskytujícím lineární frekvenční odezvu nutnou pro autentické nahrávky bicích, akustických kytar, sborů apod. Další dvojice spínačů je vyhrazena pro low-cut filtr (80 Hz, 12 dB/okt) a funkci Pad (-12 dB).

Mikrofony s proudovým odběrem 7.2 mA jsou napájeny napětím 48 V ± 4 V a výstupní XLR konektor má z důvodu dosažení maximální čistoty signálu pozlacené kontakty. Citlivost je dána parametry 14.6 mV/Pa, -36.7 dBV/Pa, standardní dynamický rozsah se pohybuje okolo 115 dB a limitní hranice SPL (0.5 % THD) činí 135 dB.

Oficiální evropská cena setu Lewitt LCT 140 AIR Stereo Pair, sestávajícího z dvojice mikrofonů, stejného počtu stojanových adapterů, windscreenů a převozního pouzdra s oddělenými úložnými prostory, byla nastavena na 289 eur. Někteří prodejci budou za lehce vyšší cenu pravděpodobně nabízet i rozšířený balíček obsahující navíc dvojici XLR kabelů a některý z vertikálních držáků LCT 40 M2, Gravity MS STB 01 PRO nebo On-Stage MY500.

Tagy Lewitt Lewitt LCT 140 AIR Stereo Pair

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY