Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Špičkové stage piano Nord Piano 4

Švédská společnost Clavia představila na frankfurtském veletrhu Musikmesse novou generaci stage piana Nord s označením Piano 4, která posouvá zvukové možnosti této populární série zase o kousek výš a kromě řady nadstandardních funkcí nabízí také firemní virtuální technologii klaviatury.

Novina nyní nabízí rozšířenou polyfonii (piano - 120 hlasů, synth - 30+ hlasů), plynulý zvukový přechod mezi přepínanými presety, dedikovanou pianovou filtraci, funkce Layer+Split/Split Point, numerické pady pro rychlý přístup k programům, 88 vyvážených kláves s technologií Virtual Hammer Action disponuje systémem Triple Sensor pozitivně ovlivňující dynamickou odezvu a rozšířen byl i organizační mod.

Mimo 1GB úložiště knihovny Nord Piano se dočkala upgradu také integrovaná paměť (512 MB) vzorků Nord Sample Library 3.0 navázaná na sekci Sample Synth, nechybí funkce Soft Release, trojice dynamických křivek a vylepšen byl detekční obvod vstupu externích pedálů, jenž nyní podporuje modely Fatar, Yamaha FC7, Roland EV-7, Roland EV-5, Korg EXP2 a Korg XVP10.

Rozsáhlá efektová sekce je rozdělena do pěti skupin: Effects 1 - Pan, Tremolo, Wah-wah a Ring Modulator, Effects 2 - Phaser, Flanger, Chorus a nová modulace Vibe, Delay - stereo režim s tap tempem, Equalizer - třípásmový typ se semi-parametrickými středy postavenými na frekvencích 200, 300, 500, 800 Hz a 1, 2, 4, 6, 8 kHz, Amp/Comp s inovovaným zkreslením Tube OD, stereo kompresorem a emulací trojice aparátů, Reverb - dozvuky Room, Stage, Hall s novým filtračním modem Bright.

Profesionální model stage piana Nord Piano 4 nabízející celkem 400 uložitelných presetů (16 bank po 25 programech), 6 základních typů pianových rejstříků Grand, Upright, Electric Pianos, Digital, Layer, Clavinet a Harpsichord (každý ve 20 verzích), USB a MIDI rozhraní, Monitor In, sluchátkový výstup atd., by se měl na pultech evropských obchodů objevit v průběhu června za cenu pohybující se okolo 2 700 eur včetně externího ovladače Nord Triple Pedal.

Tagy nord Nord Piano 4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY