Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Clavia Nord Piano 5 ve verzích 73 a 88

Švédský výrobce Nord Keyboards, patřící pod koncern Clavia, představil pátou generaci cenami ověnčené řady Piano. Dvojice modelů Piano 5, vybavených 73 nebo 88 vyváženými klávesami s technologií Triple Senzor a patentovaným systémem VHAT (Virtual Hammer Action Technology), staví na osvědčené architektuře, ale přidává např. duální pianovou sekci, sample synth, více paměti a apod. Kterými dalšími prvky se pátá řada populárních stage pian liší od svých předchůdců?

Nástroje se stodvacetihlasou polyfonií (piano) umožňují využít dvě pianové a stejný počet sample synth vrstev, k dispozici je funkce prolínání, zdvojnásobena byla kapacita paměti pianových i samplovacích knihoven, synth dostal filtry Soft a Bright obstarávající formování tónu, přibylo Tru-Vibrato nebo mod Unison. Stereofonní efektová jednotka, postavená na modelingu klasických pedálů, nově nabízí reverb s režimy Chorale (modulace) a Bright/Dark a u delaye lze zvolit mod Ping Pong.

Sekce Sample Synth obsahuje kompletně přepracovaný výběr vysoce kvalitních zvuků z Nord Sample Library, včetně exkluzivně licencovaných vintage rejstříků mellotronu a chamberlinu, stejně jako presety Symphobia a Swing! od ProjectSAM. Všechny zvuky lze rychle nahradit pomocí nástroje Nord Sound Manager. Můžete také vytvořit vlastní virtuální nástroje pomocí bezplatného softwaru Nord Sample Editor pro oprerační sytémy Mac a Windows.

Pianová jednotka poháněná dvojicí enginů, které lze použít současně ve vrstvě, nebo ve split modu, disponuje továrními předvolbami devíti koncertních křídel, devíti klavírů, desítkou elektrických pian a mnoha dalšími presety včetně clavinetu, marimby, digitálních pian, vibrafonu apod. Firemní knihovna je navíc pravidelně aktualizována a uživatel má všechny zvuky zdarma.

Flexibilní modely Clavia Nord Piano 5 73 a 88 by měly díky špičkové klaviatuře, pokročilým funkcím a především nadstandardně kvalitním zvukům uspokojit i ty nejnáročnější hráče, kteří při studiové i koncertní práci ocení plynulé přepínání presetů, nastavení trojice dynamických křivek odezvy klaviatury v závislosti na stylu hry, dobře čitelný OLED displej, režim Live Mode, MIDI In / Out nebo externí Nord Triple Pedal, jenž je součástí dodávky.

Rozměry, hmotnost a české ceny:

Nord Piano 5 73: 1070 x 342 x 120 mm, 15.5 kg, cena cca 77000 Kč
Nord Piano 5 88: 1287 x 342 x 120 mm, 18.5 kg, cena cca 80000 Kč
Nord Triple Pedal: 264 x 224 x 70 mm, 2 kg, (v případě samostatné koupi cena cca 4800 Kč)

Tagy clavia nord Nord Piano 5 73 Nord Piano 5 88

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY