Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Digitální piano Nord Grand s klaviaturou Kawai

Na frankfurtském hudebním veletrhu Musikmesse mělo premiéru nové digitální piano Nord Grand osazené špičkovou klaviaturou firmy Kawai s 88 klávesami potaženými speciálním povrchem Ivory Touch. Kladívková mechanika je navíc snímána trojicí senzorů, které podle slov výrobce poskytují klaviatuře identickou odezvu a feeling jakou u reálného koncertního křídla.

Hlavní zvukový engin je rozdělen do sekcí Piano a Sample Synth: první z nich nabízí rejstříky Grand, Upright, Electric, Digital, Clavinet, Misc., se vzorky z knihovny Nord Piano Library, pro kterou bylo vyhrazeno úložiště o objemu 2 GB. Zvuky lze navíc měnit, organizovat a zálohovat pomocí softwaru Nord Sound Manager.

Sekce Sample Synth s bankou o velikosti 512 MB, obsahující zvuky z knihovny Nord Sample Library 3.0 se samply Strings, Brass, Synths, Choirs, Electronic Synth, licenčním Mellotronem či Chamberlinem apod., disponuje parametry Attack, Decay/Release, Filter, Velocity a rychlou navigaci umožňují dedikovaná tlačítka Category. Zvuky je možno vytvářet také s pomocí Nord Sample Editoru (Win/Mac).

Podobně jako u modelu Nord Piano 4 byla do Grandu implementována jednotka ASR (Advanced String Resonance), nechybí pianová filtrace, tři dynamické křivky, funkce Soft Release a samozřejmostí je rozsáhlá efektová sekce zahrnující tremolo, phaser, chorus, pan, wah, ring modulator, flanger, vibe, ekvalizer, delay, několik reverbů, kompresor, overdrive a modeling zesilovačů.

Čelní strana šasi, obloženého červeně lakovanými dřevěnými panely, je vyhrazena pro dvojici audio výstupů, sluchátkový konektor, minijackovou zdířku pro připojení firemních odposlechových monitorů, vstupy volume a sustain pedálu, MIDI In/Out a USB-B port.

Digitální piano Nord Grand se stodvacetihlasou polyfonií (Sample Synth – 46 hlasů) by se mělo na evropském trhu představit pravděpodobně na přelomu května a června, oficiální cena novinky nebyla zatím stanovena. K nové vlajkové lodi o rozměrech 1286 x 168 x 387 mm je dodáván externí pedál Nord Triple a k objednání bude i kovový skládací stojan nebo klasičtější dřevěná varianta.

Tagy nord Nord Grand

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY