Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 17.01.2021 - 00:01

Speciální série basového stacku Ampeg Micro VR Red

Ampeg představil novou limitovanou edici setu Micro VR Stack Red v červené kožence kombinované s černou čelní sítí. Stejně jako standardní verze Micro VR sestává i tato speciální série z tranzistorového zesilovače SVT Micro VR a kompaktního vertikálního kabinetu SVT 210AV, což uvítají především příznivci značky, kteří mají rádi zvuk i vizuální styl aparátů Ampeg, ale hrají většinou menší akce, kde by využití výkonu těžké lampové hlavy doplněné rozměrnou „lednicí“ SVT810-AV bylo mírně řečeno diskutabilní.

Jednokanálový zesilovač o rozměrech 14 x 30.5 x 25.5 cm a hmotnosti pouhých 4.5 kg je vybaven analogovou preampovou sekcí, jejíž vstupní okruh lze tlačítkem Pad (-15 dB) optimalizovat pro použití s pasivními či aktivními nástroji, ovládání sestává z potenciometrů gainu, masteru, třípásmových korekcí a funkce limiteru.

Konektivita sestává z minijackových zdířek sluchátek a Aux In, na zadní straně šasi je připraven send / return efektové smyčky, dvojice kabinetových výstupů a symetrický linkový XLR konektor pro nahrávání či přímé propojení s mixážním pultem. Tranzistorová koncová MOSFET jednotka nabízí maximální výkon 200 W při impedanci 4 ohmy, nebo 150 W s boxem o impedanci 8 ohmů.

Kabinet SVT 210AV, disponující rozměry 61 x 33 x 28 cm a váhou 11.8 kg, je osazen dvěma desetipalcovými reproduktory Eminence a konstrukce využívá osvědčený firemní patentovaný systém Infinite Baffle navyšující efektivitu driverů a zlepšující jejich interakci s power ampem. Vertikální kabinet má výkon 200 W, impedanci 8 ohmů, frekvenční rozsah 58 Hz – 5 kHz a dvojice paralelně propojených jackových zdířek umožňuje zapojení dalšího boxu.

Ampeg SVT Micro VR Stack Limited Edition Red, poskytující v malém a lehce přenosném formátu zvuk legendární série SVT, která se od své premiéry v roce 1969, kdy byla součástí pódiového gearu na turné Rolling Stones, stala etalonem basového soundu, je na českém trhu dostupný za cenu okolo 18000 Kč. Dvě poslední přiložená videa demonstrují možnosti standardního setu Micro VR.

Tagy ampeg Ampeg Micro VR Stack Red

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY