Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.07.2020 - 00:01

Speciální edice PRS SE Custom 24 Fade LTD

Firma Paul Reed Smith zahájila produkci další speciální série kytar určené výhradně pro evropský trh. Design kolekce s označením SE Custom 24 Fade LTD je inspirován ručně nanášenými povrchovými laky nástrojů z prémiové řady Private Stock a v nabídce se objeví čtveřice modelů s transparentními úpravami Amber Fade, Charcoal Blue Fade, Charcoal Cherry Fade nebo Charcoal Fade.

Novinky sdílí konstrukční prvky s letošní sérií SE Custom 24 disponující mahagonovou základnou korpusu v kombinaci s javorovým topem potaženým výrazně prokreslenou plamínkovou dýhou. Javor byl vybrán také pro stavbu lepeného krku opatřeného subtilnějším profilem Wide Thin, palisandrový hmatník nese 24 jumbo pražců, ptačí polohové značky a masivní nultý pražec o šířce 43 mm. Délka menzury činí klasických 25 palců.

Struny kotví v patentovaném firemním vibratu upevněnému k tělu pomocí šesti vrutů a ladění mají na starost celokovové strojky PRS kryté vrstvou niklu. Zvukovou flexibilitu poskytuje dvojice humbuckerů 85/15 "S" se čtyřžílovou kabeláží, ovládaných třípolohovým páčkovým switchem, celkovou hlasitostí a společnou tónovou clonou s integrovaným push/pull rozepínáním cívek obou snímačů.

Evropské limitky Paul Reed Smith SE Custom 24 Fade LTD jsou vyráběny v indonéské továrně značky a na trhu se objeví v každé barevné variantě pouze 200 nástrojů. Ceny se na českém trhu pohybují shodně pod hranicí 24000 Kč, což je částka, která se nijak výrazně neliší od standardní řady PRS SE Custom 24.

Tagy Paul Reed Smith PRS SE Custom 24 Fade LTD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY