Přejít k hlavnímu obsahu
Amelie Siba | Zdroj:archiv autorky
Amelie Siba | Zdroj: archiv autorky
redakce - Út, 05.05.2020 - 19:30

Soutěž 1Band2Play ovládlo intimní písničkářství, zvítězila Amelie Siba

Poslední roky soutěž 1Band2Play patřila především dravým kytarám. Letos ale mezi celkem 82 přihlášenými zazářilo intimní písničkářství pražské songwriterky Amelie Siby. Porota ji zvolila vítězkou letošního ročníku s výraznou převahou.

Citlivá vyprávění o dospívání a hledání blízkosti hudebnice doprovází kytarovými melodiemi a jemnou elektronikou. „Když jsem byla malá, táta pouštěl v kuchyni písničky od Katie Melua a dalších různých písničkářek. Určitě mě to podvědomě ovlivnilo,“ říká Amelie o tom, kde má kořeny její láska k hudbě. Na stagi není žádným nováčkem, její křehká vystoupení oslnila návštěvníky nejednoho pražského klubu. Za sebou má EP It Was Nice To Meet You a několik dalších singlů. Nezapře inspiraci devadesátkovou kapelou Mazzy Star i současnou generací kytarových písničkářek jako jsou Soccer Mommy nebo Snail Mail.

Amelie už měla nachystanou debutovou desku. Album Dye My Hair vychází 5. května, hudebnice na něm svoje písně sama nejen skládá, ale poprvé také produkuje. Vítězka jej vydá nezávisle a pod značkou Full Moon Forum o měsíc později ještě fyzicky na CD. Namísto tradičního finálového večera soutěže, který vzhledem k vládním opatřením v rámci aktuální situace není možné uspořádat, proběhnou v průběhu června dva křty alba, v Praze a Brně.

Vedle vydání alba na fyzickém nosiči Amelie Siba v soutěži vyhrává ještě vystoupení na Full Moon Stage na Colours of Ostrava 2021.

Tagy 1BAND2PLAY Amelie Siba

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY