Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - St, 07.03.2018 - 13:00

1Band2Play: hledají se muzikanti s vlastní tváří (a bez desky)

Měsíčník Full Moon a festival Colours of Ostrava za pomoci kulturní platformy StreetCulture znovu hledají hudební talenty – sólisty, dua, tradiční kapely i neočekávané ansámbly. Skládáte hudbu, hrajete, ale ještě nemáte venku první „velkou“ desku? Pak možná vyhlížejí právě vás.

Vítěz 1Band2Play se zařadí po bok těch předešlých, mezi něž patří písničkářka Bára Zmeková, kapela Kaplan Bros. nebo křehký projekt Jana Hrubého Pandoo, stejně jako o kus hlasitější trojice Ette Enaka, která soutěž ovládla loni. Dvě hlavní ceny? Vystoupení na letošním ročníku Colours of Ostrava a vydání debutového alba, které zaštítí právě magazín Full Moon.

Dema, koncertní záznamy nebo jiné nahrávky (1 až 3 skladby ve formátu mp3) pořadatelé sbírají na adrese lucie@fullmoonmagazine.cz. Předmět emailu, jímž se do soutěže přihlásíte, by měl znít 1BAND2PLAY2018, samotné nahrávky pak posílejte přes Úschovnu, WeTransfer nebo podobné služby.

Z nahrávek, které dorazí do 1. dubna, budou porotou složenou z redaktorů magazínu, dalších aktivních hudebních novinářů, někdejších vítězů soutěže, zástupců Colours of Ostrava a aktivních hudebníků vybráni tři postupující. Ti si společně zahrají 3. května v pražském klubu FAMU, kde bude oznámeno též jméno vítěze.


Důležitá data

1. dubna – deadline soutěže (do půlnoci tohoto dne lze zasílat nahrávky)
10. dubna – oznámení tří postupujících v druhé polovině dubna – rozhovory s finalisty
3. května, klub FAMU, Praha – koncert tří finalistů a vyhlášení vítěze
21. července – vystoupení vítěze na Colours of Ostrava
do konce roku 2018 – vydání nahrávky vítěze (nahrávání si interpret hradí sám, pokud nebude domluveno jinak)

Tagy 1BAND2PLAY Full Moon
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Přispívá do Full Moon Magazine, kulturního magazínu Uni, Frontman.cz, Lidových novin aj. Je manažerkou česko - běloruského dua Zabelov Group a písničkáře Davida Pomahače. Roku 2019 spoluzaložila Music Managers Forum Czech Republi...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY