Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 08.09.2021 - 00:01

Snímače Fishman Fluence Greg Koch Gristle-Tone P90

Společnost Fishman, která se oblasti kytarových snímačů stává vážnou konkurencí pro tradiční výrobce jako jsou např. Seymour Duncan, DiMarzio nebo EMG, se opět spojila s famózním kytaristou Gregem Kochem a výsledkem je tentokrát signovaný pár single coilů Fishman Fluence Greg Koch Gristle-Tone P90. Nejnovější společný projekt přichází poté, co obě strany společně vytvořily předchozí Kochovu signovanou edici Gristle-Tone Tele, řadící se k mezi nejoblíbenější modely značky.

Nový set slibuje čisté, nefalšované tóny ve stylu P-90, stejně jako flexibilní voicingové mody přístupné prostřednictvím push-pull potenciometrů hlasitosti a tónové clony. Každý snímač nabízí patentovaný systém Multi-Voice s trojicí režimů. U krkového typu to jsou rejstříky Voice 1 – vintage sound starého P-90 s menším počtem vinutí, transparentním projevem a ideální úrovní hlasitosti, Voice 2 – tlustý tón bez ztráty výšek, Voice 3 – jasný otevřený zvuk typický pro klasické single coily.

Kobylková verze disponuje rozdílně laděnými mody Voice 1 – charakter vintage snímače P-90 s výraznými středy, Voice 2 – nadupaný nosný tón dosažený větším počtem vinutí cívky, Voice 3 – brilantní zvuk singlu s detailním podáním tónu. Obě varianty využívají magnety Alnico V a jednotlivé režimy Multi-Voice jsou laděny v následujícíh pásmech: krkový P90 – V1 600 Hz, V2 600 Hz / 2.4 kHz, V3 3.2 kHz, kobylkový P90 – V1 580 Hz / 3.3 kHz, V2 2.4 kHz, V3 3.2 kHz.

Značka tvrdí, že díky technologii Fluence byly eliminovány problémy s brumem, které jsou spojeny s původními modely P-90. Zakladatel americké společnosti Larry Fishman k novému designu snímačů uvedl: „S Gregem je vždy radost spolupracovat. Ví, co hledá, a dokáže to dobře vyjádřit – verbálně i hudebně. Naše sezení se stávají něčím jako 'výrobními jamy', kde si vyměňujeme informace, dokud se netrefíme do jedné dokonalé noty.“

Aktivní sada je napájena standardní 9V baterií s výdrží cca 60 hodin provozu, nebo dobíjitelným článkem Fishman, výstupní impedance činí shodně 2 kOhm. Vybírat je možno ze setů v černé (PRF-P9S-GK2) či krémové (PRF-P9S-GC2) barvě plastového krytu a zakoupit je lze i samotné kobylkové snímače (PRF-P9S-BB1 / PRF-P9S-BC1) v identických odstínech. Oficiální cena páru Fishman Fluence Greg Koch Gristle-Tone P90 byla nastavena pod hranicí 290 dolarů.

Tagy Fishman Fishman Fluence Greg Koch Gristle-Tone P90

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY