Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Snímačové sety Fishman Fluence kytaristů z kapely Polyphia

Hlavním protagonistům americké instrumentální party Polyphia letos firma Ibanez nadělila nové signované kytary TOD 10 a KRYS10, které konstrukčně vycházejí ze superstratů řady AZ a jsou osazeny podpisovými snímači Fishman Fluence, které se jejich výrobce rozhodl nabídnout i ve formě dvojice samostatně prodávaných humbuckerových setů s označením Fluence Signature Tim Henson a Fluence Custom Scott LePage. Snímače z obou sad jsou samozřejmě aktivní a nabízejí různé voicingy.

Set Tima Hensona byl navržen s důrazem na citlivost dynamické odezvy a transparentnost tónu. Kobylkový humbucker disponuje následujícími režimy: Voice 1 – „Hot-rod Classic“ s agresivnějším projevem, Voice 2 – kombinace oblíbených Timových humbuckerů, Voice 3 – singlový charakter. Mody u krkového snímače: Voice 1 – masivní zvuk humbuckeru s příjemnými výškami, Voice 2 – „Hyper-clean“ emulace nylonových strun, Voice 3 – zvuk single-coilu s fluidním projevem.

Sada vyrobená pro Scotta LePagea vychází z ceněných vintage humbuckerů PAF a použity byly magnety Alnico V přinášející muzikální čitelný sound. Kobylková verze nabízí tyto mody: Voice 1 – klasický PAF charakter s optimalizovanou silou signálu, Voice 2 – „Classic Hot-rod“ s větší porcí gainu a potřebnou průrazností, Voice 3 – mod jednocívkového snímače s delším vinutím. Krková varianta: Voice 1 – „Vintage PAF“ s odpovídajícími vlastnostmi, Voice 2 – čistý vzdušný projev se zvýrazněnými výškami, vokálními středy a hutnými basy, Voice 3 – čistý zvuk vintage single-coilu.

Snímače ze setů Fishman Fluence „Polyphia“ jsou dodávány s odkrytými cívkami v bílém nebo černém provedení, modely Tim Henson mají chromované pólové nástavce ve formě šroubů s jednodrážkovými hlavicemi, obdobně jsou řešeny i nástavce u verzí Scott LePage, kde ale vnitřní cívky dostaly ploché pevně instalované tyče a póly jsou provedeny ve zlatém chromu.

Humbuckery jsou vybaveny několika výstupními terminály pro různé konfigurace zapojení, a černou základní deskou s dvojicí otvorů pro uchycení, opatřených závitovými vložkami. Standardní rozměry umožňují výměnu za jakýkoliv typizovaný humbucker, napájení obstarává 9V baterie nebo dobíjitelný Li-ion článek. Oficiální ceny za jednotlivé sady byly na evropském trhu nastaveny shodně okolo hranice 330 eur. Součástí dodávky je i kabeláž, potenciometry, jackový výstup, montážní kit, kondenzátory atd.

Tagy Fishman Fishman Fluence Signature Tim Henson Fishman Fluence Custom Scott LePage.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY