Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 23.01.2017 - 00:01

Signovaný LTD Bill Kelliher Sparrowhawk

Po modelu BK-600 představila firma LTD, dceřiná značka společnosti ESP, další signovaný nástroj kytaristy metalových Mastodon Billa Kellihera, jehož záliba v klasickém designu nástrojů Gibson se odrazila nejen ve tvaru BK-600, jenž vychází z Les Paulu, ale také u novinky LTD Bill Kelliher Sparrowhawk, jasně inspirované Gibsonem Firebird.

Korpus se zaoblenými hranami a lehce frézovanou hranou spodního rohu tvoří podobně jako u Firebirdu dvě mahagonová křídla lepená k průchozímu krku ze tří kusů stejného materiálu, ebenový hmatník s ozdobnou lemovkou a obdélníkovými značkami poloh nese 22 jumbo pražců a menzura byla vyměřena na 24.75 palce.

O přenos zvuku se starají dva humbuckery Lace Sensor Divinator s cívkami ukrytými v plastových pouzdrech navržené podle Kelliherových specifikací. Ovládání sestává z třípolohového switche, společné hlasitosti a potenciometru tónové clony. Struny jsou ukotveny ve struníku TonePros doplněného zamykatelnou kobylkou TOM a na hlavici najdeme kvalitní uzamykatelné strojky LTD s tulipánovými rondely. Veškerý hardware je proveden ve zlatém chromu.

LTD Bill Kelliher Sparrowhawk, oficiálně premiérovaný na hudebním veletrhu NAMM, bude dodáván v matném laku Military Green Sunburst Satin a do celosvětové distribuce by se měl dostat v průběhu února. Cena na evropském trhu se má pohybovat okolo 1 200 Euro.

Tagy LTD LTD Bill Kelliher Sparrowhawk

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY