Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Klávesový MIDI kontroler M-Audio Hammer88

Ve výrobní hale společnosti M-Audio probíhají v současné době přípravné práce pro zahájení sériové výroby nového klávesového MIDI kontroleru Hammer88. Profesionální zařízení je vybaveno špičkovou kladívkovou mechanikou poskytující hráči identický feeling jako při hře na reálné piano, nechybí řada pokročilých funkcí, široká konektivita a v neposlední řadě i bonus v podobě několika softwarových aplikací.

Klaviatura s pečlivě vyváženými klávesami v plné velikosti a základním rozsahem 10 oktáv je doplněna ladicím a modulačním kolečkem ovládajícím portamento a glissando a tlačítky Up / Down pro výběr presetů a efektů, aktivaci funkce MMC messages, posun v oktávách apod. a tahovým faderem nastavujícím celkovou hlasitost

Pomocí dodávaného editoru lze také využívat různé zóny pro vrstvení, splitting, přiřazení až 4 tónového akordu ke konkrétní klávese atd. Samozřejmostí je MIDI mapping jakéhokoliv kompatibilního parametru v DAW nebo bankách virtuálních nástrojů.

Konektivita sestává z USB portu, jímž lze kontroler také napájet, trojice vstupů pro připojení sustain, soft a expression pedálů, pětipinového konektoru MIDI Out a zdířky napájecího adaptéru. Hammer88 spolupracuje se systémy využívajícími platformy Windows (W7 a novější), Mac (OS X 10.8 a novější) a pomocí kitu Apple iPad Camera Connection (není součástí balení), podporuje také iOS zařízení.

Ke kontroleru je dodáván softwarový balíček obsahující aplikaci Ableton Live Lite, zvukové knihovny AIR Mini Grand, AIR DB-33 Tonewheel Organ, AIR Velvet, SoniVox Eight-Eight Ensemble a také tříměsíční přístup k pianovým online lekcím. Novinka o rozměrech 30.2 x 12.7 x 142 cm a váhou 17.5 kg se na pultech evropských obchodů představí zřejmě v průběhu srpna za cenu okolo 400 eur.

Tagy M-Audio Hammer88

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY