Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 27.05.2022 - 00:01

Bluetooth monitory M-Audio BX3 BT a BX4 BT

Multimediální referenční monitory M-Audio BX3BT a BX4BT nabízejí flexibilitu při reprodukci zvuku z jakéhokoli streamovacího Bluetooth zařízení (telefon, počítač, moderní gramofon atd.), a to ve studiové kvalitě. Kompaktní dvoupásmové aktivní kabinety, vybavené koncovými stupni o výkonu 2 x 25 W RMS (120 W špička) se liší především průměrem středobasového wooferu a na to navazujícími rozměry, hmotností a šířkou frekvenční odezvy.

Obě varianty disponují výškovým driverem typu silk dome s průměrem jednoho palce a optimalizovaným zvukovodem, varianta BX3 BT s frekvenčním rozpětím 80 Hz – 22 kHz nabízí reproduktor o velikosti 3.5 palců opatřený membránou z černého kevlaru, zatímco provedení BX4 BT je osazeno čtyřpalcovým wooferem, což rozsah posunulo na hodnoty 69 Hz – 22 kHz. Výraznost nízkých pásem pomáhá navyšovat zadní kruhový bassreflex.

Konektivita sestává z páru RCA vstupů, stejného počtu symetrických jackových TRS zdířek a minijackového výstupu pro externí pasivní monitor. Na čelním panelu je umístěn stereofonní sluchátkový výstup (3.5 mm), obdobně řešený konektor Aux In, potenciometr hlasitosti a párovací tlačítko Bluetooth modulu s udávaným dosahem až 30.5 metrů.

Kromě toho lze zvuk každého boxu upravovat dvoupásmovými korekci se zdvihem +- 6 dB a nechybí páčkový spínač Left/Right Active Speaker Position volící stranu, na níž je daný monitor usazen. Napájecí obvod s vidlicovou zásuvkou je schopen se automaticky přizpůsobit napětí 100 – 240 VAC, 50/60 Hz. K potřebné tuhosti skeletu z akusticky inertního MDF přispívá robustní zadní ozvučnice uchycená ke skeletu 10 respektive 16 vruty.

Rozměry, hmotnost a oficiální ceny

M-Audio BX3 BT – 140 x 145 x 208 mm, 3.35 kg, cena cca 3200 Kč / kus
M-Audio BX4 BT – 156 x 175 x 225 mm, 4.46 kg, cena cca 3700 Kč / kus

Všestranné aktivní Bluetooth monitory M-Audio BX3 BT a BX4 BT jsou dostupné v klasické černé úpravě, součástí dodávky je i licence na DAW software MPC Beats pro systémy Mac či PC a trojice kabelů typu minijack / minijack, minijack / RCA.

Tagy M-Audio M-Audio BX3 BT M-Audio BX4 BT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY