Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Šestice nových bubínků Ludwig

Značka Ludwig Drums, jejíž tradice sahá až do roku 1909, kdy firmu ještě pod názvem Ludwig & Ludwig založili v Chicagu němečtí imigranti William a Theobald Ludwigovi, představila nové bubínky z produktové řady 2020, zahrnující modely z limitované měděné edice Pewter Copperphonic, snare z kolekce Black Beauty 8-Lug, další zástupce produktové linie Legacy Mahogany Jazz Fest Series a také speciální verzi Aged Exotic Carpathian Elm.

Série Copperphonic, doplňující nabídku klasické firemní edice Phonic, nyní nabízí také dva bubínky Pewter Copper Snare o rozměrech 5x14 a 6.5x14 palců (LC664 a LC665) s frekvenčně plným zvukovým charakterem a sušším témbrem. Novinky budou dostupné v limitované edici určené pouze pro letošní rok.

Dva nové přírůstky hlásí i série Black Beauty, jejíž nabídka se rozrostla o modely Black Beauty 8-Lug LB414 a LB415 s rozměry 5x14 a 6.5x14 palců. Jak název napovídá, oba snare využívají ladicí šrouby v konfiguraci 2x8, což má podle výrobce pozitivní vliv na otevřenou projekci tónu. Bubínky jsou osazeny hardwarem Phonic s mušlemi Imperial, trikrát ohýbanými 2.3 mm ráfky a mechanikou P88/P35.

Stylové vintage bubínky Jazz Fest, jejichž výroba startovala v padesátých letech, jsou zastoupeny 5.5 x 14 palcovou verzí s korpusem lepeným ze tří vrstev mahagonu a bílým vnitřním nátěrem Reso-Coat. Model s osmi mušlemi a ladicím systémem „baseball bat“ je k dispozici v povrchových úpravách Vintage Blue Oyster , Mod Orange, Vintage Black Oyster, Black Galaxy, Sky Blue Pearl, Silver Sparkle, White Marine Pearl nebo Blue Sparkle.

Pro stavbu luxusního snare Aged Exotic Carpathian Elm LS403XXCE 6.5x14 byl vybrán třicet let starý karpatský jilm v kombinaci se severoamerickým javorem, pláty lepené v deseti vrstvách doplňují pětivrstvé prstence a finální nástřik je řešen patentovaným lakem PGL (Poly-Glass Lacquer). Hardware sestává z litých niklových ráfků, subtilních trubicových mušlí a mechanik P88/P35. Vyrobena má být úzká série čítající 40 kusů.

Oficiální ceny nových bubínků Ludwig se pohybují v následujících relacích: Pewter Copper 5x14 cca 810 dolarů, Pewter Copper 6.5x14 cca 840 dolarů, Black Beauty 8-Lug 5x14 cca 680 dolarů, Black Beauty 8-Lug 6.5x14 cca 730 dolarů, cenovky modelů Legacy Mahogany Jazz Fest jsou v závislosti na povrchové úpravě dány mantinely cca 710 až 770 dolarů a speciál Aged Exotic Carpathian Elm LS403XXCE 6.5x14 vyjde na 1600 dolarů.

Tagy Ludwig Drums Ludwig Pewter Copperphonic Ludwig Black Beauty 8-Lug Ludwig Legacy Mahogany Jazz Fest Series Ludwig Aged Exotic Carpathian Elm

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY