Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové bubínky Ludwig Acrolite a limitky setů Legacy a Vistalite

Tradiční americká značka Ludwig Drums, založená roku 1909, sice dosáhla vrcholu v šedesátých a sedmdesátých letech, ale v současné době poptávka po výrobcích původně chicagské firmy opět strmě roste. Ludwig na tento trend letos zareagoval limitovanými edicemi dvou kitů Legacy Mahogany Black Cat a Vistalite Island, novými snare řady Acrolite a evropští muzikanti se mohou těšit i na sety Classic Maple v opuletním designu Bamboo Strata.

Kit Legacy Mahogany Black Cat v saténovém laku vzdává hold povrchové úpravě Ludwig Black Panther z přelomu 60. a 70. let, bubny jsou vyrobeny ze třech vrstev mahagonu a topolu, vyztuženými čtvrtpalcovými javorovými kruhy. Třímístná sada je dostupná ve velikostech Fab (22“ x 14“, 13” x 9“, 16“ x 16“) nebo Pro Beat (24“ x 14“, 13“ x 9“, 16“ x 16“) a dokoupit lze odpovídající Black Cat snare 14“ x 6.5“ se stejnou specifikací včetně javorových ráfků zdobených stříbrnými pruhy. Jedná se o model s 10 mušlemi a mechanikou P88 / P35.

Plexisklový set Vistalite Island Sunset, tónovaný v barevné kombinaci zelená / žlutá / červená, představuje alternativu ke kultovnímu vintage designu Tequila Sunrise. Nabízen je v konfiguraci Fab (22“ x 14“, 13“ x 9“, 16“ x 16“) a stejně jako u verze Legacy Mahogany Black Cat je možné kit osadit i samostatně prodávaným bubínkem 14“ x 6.5“. Pro oba sety platí, že budou vyrobeny v úzké sérii čítající pouze 35 kusů.

Legendární řada bubínků Ludwig Acrolite se rozrostla o modely Acro-Brass a Acro-Copper pro bubeníky, kteří se poohlížejí po exkluzivnějším designu této hliníkové klasiky. Obě verze mají bezešvý korpus, ale oproti předchůdcům disponují tenčími 1 mm stěnami a 10 ladicími šrouby. Použita byla mechanika P86, třikrát ohýbané ráfky a duální motýlkové mušle. Snare o rozměrech 14” x 6.5” mají kartáčovaný povrch stříkaný čirým lakem a tělo zdobí starý emblém Keystone.

Kromě zmíněných novinek zařadil Ludwig do letošního produktového katalogu také kit typu Classic Maple se speciální povrchovou úpravou Bamboo Strata, určenou exkluzivně pro evropský trh. K dispozici mají být předkonfigurované sady 18“ Jazzette, 20“ Downbeat, 22“ Fab a 24“ Pro Beat.

Oficiální cena setu Ludwig Legacy Mahogany Black Cat byla nastavena na cca 3900 dolarů, limitovaná edice Vistalite Island Sunset vyjde přibližně na 2800 dolarů, bubínky Acrolite Acro-Brass a Acro-Copper nesou shodnou cenovku cca 700 dolarů a zájemci o některý z evropských kitů Classic Maple Bamboo Strata zaplatí zhruba 2100 až 2350 eur podle zvolené verze.

Tagy Ludwig Drums Ludwig Legacy Mahogany Black Cat Ludwig Vistalite Island Sunset Ludwig Acrolite Acro-Brass Ludwig Acrolite Acro-Copper Ludwig Classic Maple Bamboo Strata

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY