Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitované a výroční edice kitů a bubínků Ludwig Vistalite 2022

Znovuzrozená americká značka Ludwig letos slaví půl století existence akrylátových bicích souprav řady Vistaliste, uvedených na trh poprvé v roce 1972. O tři roky později představila firma také vzorované povrchové úpravy či vícebarevné varianty, ladící s tehdejšími módními trendy, díky čemuž se soupravy Vistalite dostaly do popředí zájmu a byly první volbou mnoha bubeníků známých kapel. Výrobce připomíná kulaté výročí sérií kitů Vistalite Limited Edition Patterns v pěti barevných provedeních, vrací se také ke dvěma odstínům z roku 2009 a přidává dvojici bubínků Vistalite Salesman Sparkle a Ltd Pattern E.

Série kitů Limited Edition Patterns sestává z modelů Pattern A, kombinujících barevné pruhy Black Sparkle / Smoke / Black Sparkle, Blue / Green / Clear nebo Red / White / Blue, spirálovitého modelu Pattern C Red / Yellow a verze Pattern E Clear Smoke. Každá varianta bude dostupná pouze v počtu 25 setů, a to v konfiguracích FAB: 14" x 22" BD, 16" x 16" FT, 9" x 13" TT (volitelný snare 6.5" x 14") nebo Pro Beat: 14" x 24" BD, 16" x 16" FT, 9" x 13" TT (volitelný snare 6.5" x 14").

Výhradně pro letošní rok jsou připraveny sběratelské sety Vistalite Red Fab / Green Fab Shell v transparentním červeném či zeleném odstínu, které se v nabídce Ludwigu objevují po 13 letech. Zmíněné sady budou na rozdíl od edice Patterns k dispozici ve všech standardních konfiguracích a velikostech bubnů Vistalite.

Bubínkem Ludwig Vistalite Salesman Sparkle o rozměrech 6.5" x 14" se firma vrací ke kořenům a vytvořila jedinečný akrylátový korpus s jiskřivým povrchem, tvořeným pěti pásy v modré, červené, zelené, zlaté a stříbrné barvě. Snare, nesoucí se v duchu jedné z nejžádanějších povrchových úprav značky Ludwig z počátku 60. let, je limitován počtem 50 kusů.

V identickém množství se dostane na trh i model Vistalite Limited Edition Pattern E s diagonálně řešeným červenobílým designem a stejnými rozměry 6.5 x 14 palců. Sběratelský snare zachycuje ducha roku 1975, kdy byl Pattern E poprvé představen. Oficiální americké ceny třímístných kitů řady Patterns startují na 3200 dolarech a končí na částce cca 3750 dolarů, modely Vistalite Red a Green Fab vyjdou v nejvyšší pětimístné konfiguraci Zep na cca 4000 dolarů a bubínky Salesman Sparkle / Limited Edition Pattern E nesou shodnou cenovku cca 650 dolarů.

Tagy Ludwig Drums Ludwig Vistalite Limited Edition Patterns Ludwig Vistalite Salesman Sparkle Ludwig Vistalite Ltd Pattern E

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY