Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mosazné a dřevěné bubínky Ludwig ze série Universal 2022

Řada Universal Snare Drum společnosti Ludwig nabízí bubeníkům novou paletu zvuků, která bez problémů doplní prakticky jakýkoli hudební styl, a to v různých rozsazích ladění těchto finančně přístupnějších bubínků, jejichž název se v portfoliu značky poprvé objevil už před sto lety. Inovovaná série Universal 2022 zahrnuje čtveřici dřevěných modelů a celkem osm mosazných verzí, přinášejících podle slov výrobce kvalitu, které lze důvěřovat, a výkon, na který se můžete spolehnout.

Čtyři dřevěné snare bubny jsou k dispozici výhradně v rozměrech 14 x 6.5 palců a mají šestivrstvé, 7.5 milimetru silné skelety z mahagonu, ořechu, třešně nebo buku. U mahagonových variant jsou stěny navíc osazeny javorovými výztužnými obručemi. Pokud dáváte přednost hřejivému zvuku s temnějším témbrem, jsou pro vás modely z ořechu a mahagonu to pravé. Bukový snare je jasnější a má větší říz, zatímco třešňová verze přidává do dané kolekce nový, méně tradiční tón s extrémně širokým zvukovým spektrem.

V případě mosazných snare Universal Brass 2022 s černým niklovaným povrchem, jejichž korpusy jsou v základu obdobou předchozích variant „Black Magic“, zahrnuje produktová edice modely o rozměrech 14“ x 5.5“, 14“ x 6.5“, 14“ x 8“ a 13“ x 7“, přičemž každá velikost je k dispozici ve dvou různých designových a hardwarových úpravách. Kromě základní konfigurace s deseti chromovanými trubkovými mušlemi, trojitými ohýbanými obručemi v klasickém chromu, novou mechanikou P88i / P35 a struníkem s dvacítkou pružin, jsou mosazné snare k dispozici také s niklovanými černými mušlemi a litými ráfky.

Lité obruče kryté černým niklem mají ostřejší atak a průraznost, takže mohou být ideální volbou pro agresivnější styl hry. Zvolená výrobní metoda nabízí hlasitý, ostrý a čistý zvuk při hraní rimshotu i tzv. cross-stick. Chromované ráfky s trojitou přírubou bodují vyváženou a lehce kontrolovatelnou odezvou s měkčím a jemnějším projevem rimshotu a cross-sticků.

Cena mosazných snare Ludwig Universal Brass 2022 s klasicky chromovaným hardwarem byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 350 dolarů, zatímco modely Universal Brass 2022 v černém niklu s litými ráfky vyjdou na cca 450 dolarů, což je identická cenovka jako u dřevěných verzí Universal Mahogany, Walnut, Beech nebo Cherry.

Tagy Ludwig Drums Ludwig Universal Snare 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY