Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Šest nových cenově vstřícnějších akustik Takamine řady G-Series

Společnost Takamine rozšířila nabídku elektroakustických kytar z finančně dostupnější kolekce G-Series o celkem šest nových modelů, zastoupených nástroji GLD11E, GLN11E, GLD12E, GLN12E, GD35CE a dvanáctistrunnou variantou GD35CE-12. V závislosti na typu kytary, respektive číslu obsaženému v názvu jednotlivých modelů, bylo pro stavbu těla použito dřevo okoume, sapele a javor. Společným jmenovatelem všech verzí je snímací systém Takamine TP-3G.

Dreadnought GLD11E a NEX mini-jumbo GLN11E v matném transparentním laku Natural Satin disponují korpusem z okoume, produkujícím hřejivý zvuk s pevnými nosnými středy, pohodlnější hratelnost zajišťuje zkrácená menzura o délce 630 mm a pro hmatník byla zvolena odolná jatoba.

Modely GLD12E a GLN12E s identicky řešenými tvary jako GLD11E / GLN11E nabízí zadní desku a luby z okoume, ale pro výrobu horní ozvučnice byl vybrán smrk, poskytující perkusivnější tón s detailněji vykreslenými výškami. Ostatní specifikace včetně ořechu širokého 42.8 mm jsou stejné.

Provedení GD35CE i dvanáctistrunná verze GD35CE-12 v lesklém laku Gloss Pearl White konstrukčně představují dreadnought s výřezem cutaway, pro zadní desku a luby bylo zvoleno dřevo sapele s vlastnostmi mahagonu, top tvoří masivní smrk, hmatník je vyroben z laurelu a menzura činí 644 mm.

Každá akustika je vybavena elektronikou Takamine TP-3G, osazenou třípásmovým ekvalizérem se zdvihem +-12 dB, hlasitostí a chromatickou ladičkou a všechny nástroje mají mahagonový krk. Podle Toma Watterse, ředitele vývoje produktů Takamine USA, slibují nové modely pro rok 2022 lepší tón a výkon než jakákoli jiná kytara, která je v současné době na trhu za podobnou cenu.

Oficiální americké ceny byly nastaveny v následujících relacích: Takamine GLD11E – cca 450 dolarů, GLN11E – cca 450 dolarů, GLD12E – cca 450 dolarů, GLN12E – cca 450 dolarů, GD35CE – cca 850 dolarů, GD35CE-12 – cca 950 dolarů. K posledním dvěma jmenovaným variantám je dodáváno pouzdro GC-WN.

Tagy Takamine Takamine G-Series 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY