Přejít k hlavnímu obsahu
 V rámci série Pulz vystoupí také na Vinylu nominovaná Arleta | Foto: Libor Galia
V rámci série Pulz vystoupí také na Vinylu nominovaná Arleta | Foto: Libor Galia
redakce -

Série Pulz mapuje aktuální fenomény a bourá žánrové mantinely

Na to, jak zbytečné je v roce 2022 nálepkovat hudbu žánrovými zkratkami a štěpit ji na alternativu a mainstream, poukáže nová série koncertů v pražském Paláci Akropolis, která startuje 19. března. Aktuální fenomény, potřeba tvůrčího vyjádření i bourání žánrových mantinelů. Nejen to v sobě propojuje Pulz, za jehož dramaturgií stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč, který začal publikovat také u nás na Frontmanovi.

V rámci série Pulz napříč rokem 2022 vystoupí hudebníci nominovaní na hudební ceny jako Vinyla a Apollo, ale i kapely, co zaznamenávají statisíce poslechů na streamovacích platformách. „Pulz představí osobité české i slovenské umělce, jejichž tvorba se rozpíná od elektroniky přes rap až k hyperpopu a různým nadžánrovým experimentům. Bude dávat prostor všemu, co rozpulzuje Palác Akropolis,“ vysvětluje Vojtěch. Pulz se rozjíždí v sobotu 19. března křtem nového alba alternativní rapové dvojice Laokoon. Na jaře na ni koncertem naváže například hudebnice Arleta, slovenský producent Blame Your Genes, skladatel badfocus nebo rappeři Totally Nothin a Vercetti CG.

„Chceme ukázat, jak rozmanití můžou být hudebníci a hudebnice, kteří dnes hýbou tuzemskou scénou. Ať už jejich skladby žijí vlastním životem v podhoubí pražských klubů, nebo sbírají astronomické počty zhlédnut na YouTube, všichni do jednoho sdílí obrovskou vášeň a svébytný přístup k tvorbě,“ doplňuje dramaturg Vojtěch Tkáč. Pulz tak otevře dveře Paláce Akropolis začínajícím alternativním kapelám i etablovaným jménům, které nějakým způsobem rezonují a vybočují.

Pulz už 19. března odstartuje brněnská skupina Laokoon, která na Malé scéně Paláce Akropolis pokřtí své druhé řadové album Šperk. „Původně šlo o EP, které mělo vyjít loni. Jenže asi týden před odevzdáním na mastering umřel hard disk se vším materiálem. Takže jsme začali od nuly někdy uprostřed léta,“ říká o nové desce člen Laokoon Mikuláš Hamerla a dodává: „Pod slovem pulz si představím rezonanci mezi uměleckou touhou vyjádření, opojným požitkem, hmatatelností a přijetím.“ Před Laokoon zahraje zvukový experimentátor BoLs/sLoB, večer pak završí producent a DJ Ancestral Vision. Kompletní záznamy úvodního koncertu a dalších vybraných vystoupení série Pulz nabídne Radio 1 svým posluchačům skrz pořad On Stage.

Jarní vlna série Pulz bude probíhat převážně na Malé scéně Paláce Akropolis. V létě a na podzim pak částečně ovládne i program Hlavního sálu, ve kterém se využije velkoformátová LED obrazovka s originálními vizuály pro Pulz. Mezi populárními jmény další kapitoly Pulzu figurují například slovenská hudebnice Katarzia, R&B zpěvák 7krát3, kapela post-hudba nebo drag queen Miss Petty, která společně s hosty pokřtí chystané EP. V jednání pro rok 2022 jsou mnohá další vystoupení, jejichž termíny budou postupně oznamovány. Více info najdete na www.palacakropolis.cz.

Program hudební série PULZ v Paláci Akropolis:

Malá scéna

19. 3. 2022 – Laokoon (křest alba), BoLs/sLoB, Ancestral Vision

29. 3. 2022 – Arleta, Hekaté

26. 4. 2022 – Blame Your Genes, Bariel & TMA

10. 5. 2022 – badfocus, emotionally spoonfed

17. 5. 2022 – Anna Vaverková, Yasha

25. 10. 2022 – viah, Blue Uandi

15. 11. 2022 – P/\ST, pokoj25

Velký sál

8. 4. 2022 – Totally Nothin (křest EP), Vercetti CG

2. 7. 2022 – Miss Petty (křest EP), Playstation Princess, Toyota Vangelis, litterbin & Nevinnost

10. 9. 2022 – Dukla, Anki + special guests

27.9.2022 – February, Nature Trip, DINNR PIZZA

30. 9. 2022 – The Valentines, Méta Monde, We Are Domi + Tracklist.cz

8. 10. 2022 – post-hudba, něco něco, DJ Zdeněk Lichnovský

14. 10. 2022 – Katarzia, Oliver Torr & Isama Zing present: The0MercOfChao7777 vol. 6-6-6+1

26. 11. 2022 – 7krát3

Tagy Palác Akropolis Pulz Arleta Katarzia Blame your Genes 7krát3 badfocus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY