Přejít k hlavnímu obsahu
Dan Sywala | Foto: Martin Bambušek
Dan Sywala | Foto: Martin Bambušek
redakce -

The Music Digest: hudební novinky, tipy i zákulisí novinářské praxe z Paláce Akropolis

Potravu pro uši i oči přináší každý měsíc hudební pořad The Music Digest v pražském Paláci Akropolis. Právě tam 18. dubna od 21 hodin můžete vyrazit na nejzajímavější hudební objevy prvního čtvrtletí roku, případně v dalším kole na festivalové speciály 2. května a 14. června k letošním ročníkům Colours of Ostrava a Brutal Assault. Aktuální výběr novinek, hudební historie a současnost, videoklipy a také tipy na akce, které by vám neměli ujít, přináší publicista Dan Sywala (Muzikus, Full Moon, Český rozhlas Jazz, ČT art, Televize Seznam).

Nemáte prostor a energii vyhledávat novou muziku? Přijďte na dvě hodiny vypnout a seznámit se s méně známými umělci i legendami v nových souvislostech. Čeká vás tucet nejlepších skladeb posledního měsíce s důrazem na novinky, výročí nebo blížící se kulturní akce. Poslechový pořad nabízí multižánrovou hudební projekci, která vás provede od progresivního rocku, přes moderní jazz, až po world music. A jako bonus se dozvíte zážitky z rozhovorů a osobních setkání z téměř patnáctileté praxe hudebního novináře.

„Díky rozhovorům nebo přípravě pořadů pro Český rozhlas mám hodně materiálu, ze kterého můžu pro poslechovky čerpat. Neustále naposlouchávám kvanta hudby, ale pořád mě moc baví procházet tipy od přátel nebo kolegů. I proto jsou dvě skladby z celkových dvanácti tzv. Volba publika, kde je možnost se s ostatními podělit o tip. Pokaždé mě baví, jak zajímavé a hlavně rozmanité věci návštěvníci vyberou,“ přibližuje Sywala.

Dan Sywala na The Music Digest 5.| Foto: Nadan Pojer

Sywala působí aktuálně v týmu ČRo Jazz, ČT art, Full Moon, Harmonie a na svojí platformě Rock’n’Roll Journalist. V minulosti působil i na Televizi Seznam nebo jedenáct let v redakci magazínu Muzikus. Věnuje se především rozhovorům a mezi jeho nejznámější hosty patřili mimo jiné Adam Clayton (U2), Jason Newsted (ex-Metallica), Stewart Copeland (The Police), Richard Kruspe (Rammstein), Andrea Bocelli, Slash, Mike Shinoda (Linkin Park), Avishai Cohen nebo Goran Bregović.

„Na konci každé poslechovky má publikum možnost vyplnit hlasovací lístky a přiřadit body svým favoritům. Výsledky najdete druhý den ve facebookové události akce. Mě to dává představu kam poslechovku posouvat a publiku možnost porovnat své preference s ostatními nebo se pečlivěji zaměřit na nové objevy,“ dodává Sywala.

Zahřívačka 18. dubna v Kytary.cz v Modřanech?

Pokud patříte ke kytaristům a říkáte termínu 18. dubna ano, můžete ještě předtím od 17.00 hodin zamířit do pražských Modřan na další díl Hudby nevymáchané s autorem našeho seriálu a knihy Péče o kytaru Zdeňkem Lvem.

Tagy The Music Digest Palác Akropolis

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY