Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Seagull S6 Classic Black A/E

Značka Seagull, patřící do skupiny zastřešené kanadským výrobcem Godin, si pro lednový veletrh NAMM přichystala premiéru nového elektroakustického modelu S6 Classic Black A/E. Případný uživatel může od novinky očekávat skvělou hratelnost, osvědčený zvuk série S6, netuctový design a kvalitní materiály včetně elektroniky Fishman.

Zadní deska a luby korpusu o hloubce 124.5 mm jsou vyrobeny z masivního višňového dřeva s výraznou kresbou a horní ozvučnice je z cedru. Pro stavbu krku s pohodlným oválným profilem byl vybrán kanadský stříbrnolistý javor, palisandrový hmatník nese 21 středně silných pražců a ořech široký 43.7 mm.

Z palisandru je i kobylková základna osazená kompenzovaným sedlem a na pro Seagull typické subtilní hlavici jsou upevněny celokovové ladicí strojky, které používá také mateřský Godin. Ozvučení nástroje zajišťuje systém Fishman Sonitone s piezo snímačem uloženým pod kobylkovým sedlem.

Aktivní obvod napájí 9V baterie, jejíž plastová šachta je zapuštěna společně s jackovým výstupním konektorem do spodního lubu a ovládací modul s potenciometrem hlasitosti doplněným tónovou clonou je schován v ozvučnicovém otvoru, takže nijak nenarušuje design kytary.

Jak název napovídá, Seagull S6 Classic Black A/E bude dodáván s černým topem v pololesklé úpravě, ostatní části korpusu jsou kryty transparentním matným lakem s příměsí černého pigmentu, který vizuálně umocňuje strukturu višňového dřeva. Oficiální cena modelu byla nastavena na cca 500 dolarů.

Tagy seagull Seagull S6 Classic Black A/E

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY