Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustiky Seagull ze série Entourage Autumn Burst 2018

Kanadská firma Seagull, jež je součástí koncernu Godin, rozšíří v příštím roce nabídku populární série akustických kytar řady Entourage 2018 o čtveřici nových modelů Entourage Autumn Burst, Autumn Burst QIT, Autumn Burst CW QIT, Autumn Burst CH CW A/E osazené s výjimkou první jmenované varianty předzesilovači Godin EPM Q1T. Přidá také inovované kompaktní verze Entourage Grand Natural Almond a Natural A/E se systémem Fishman Sonitone.

Nástroje se speciálním lakem Autumn Burst, maximalizujícím celkovou rezonanci, sustain a přirozenou projekci tónu, budou vyráběny ve verzích Dreadnought, Dreadnought Cutaway s výřezem spodního lubu těla pro pohodlnější přístup levé ruky k vyšším polohám a ve variantě Concert Hall Cutaway.

Zadní desku a luby korpusu tvoří třešeň, horní ozvučnice je vyrobena z masivního smrku a krk s příjemným C-profilem je z výběrového stříbrolistého javoru. Hmatník s 21 středně silnými pražci nese ořech o šířce 43.7 mm a menzura byla vypočtena na 24.84 palce (631 mm). Edice Autumn Burst s polomatnou povrchovou úpravou využívá snímač doplněný preampem Godin EPM Q1T s dvoupásmovými korekcemi, hlasitostí a ladičkou.

Modely Entourage Grand Natural A/E a Natural Almond disponují kompaktním korpusem ve stylu Parlor, krk, tělo i hmatník jsou vyrobeny z identických materiálů jako u řady Autumn Burst a stejné jsou také rozměry krku, menzura a další specifikace. U verze Natural A/E najdeme snímací systém Fishman Sonitone s ovládáním (hlasitost + tónová clona) umístěným v ozvučném otvoru. Šachta pro 9V baterii je zapuštěna do základny držící jackový výstup.

Nové akustiky Seagull ze série Entourage Autumn Burst 2018 mají být společně s modely Entourage Grand Natural poprvé oficiálně představeny na zimním hudebním veletrhu NAMM 2018 v kalifornském Anaheimu. Konkrétní ceny jednotlivých nástrojů se mají na americkém trhu pohybovat v následujících relacích:

Entourage Autumn Burst - cca 380 dolarů
Entourage Autumn Burst QIT - cca 470 dolarů
Entourage Autumn Burst CW QIT - cca 520 dolarů
Entourage Autumn Burst CH CW A/E - cca 520 dolarů
Entourage Grand Natural A/E - cca 470 dolarů
Entourage Grand Natural Almond - cca 380 dolarů

Tagy seagull Seagull Entourage Autumn Burst 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY