Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Celomasivní akustiky Seagull Maritime SWS 2018

Na zimním hudebním veletrhu NAMM 2018 by měl montrealský výrobce Seagull, patřící pod křídla koncernu Godin, oficiálně představit čtveřici nových modelů akustických kytar z edice Maritime SWS (Solid Wood Series). Inovované celomasivní verze Maritime 2018 SWS SG, SWS SG QIT, SWS CW GT QIT a SWS CW CH QIT budou kromě první jmenované varianty osazeny snímacím systémem s elektronikou Godin Quantum IT.

Společným jmenovatelem je celomasivní korpus tvořený mahagonovou zadní deskou a luby, plus horní ozvučnicí z výběrového smrku, mahagonový krk s příjemným D-profilem nese hmatník z rezonanční směsi Richlite s 21 pražci medium-jumbo a ořechem o šířce 45.7 (SG, SG QIT) respektive 43.7 mm (CW GT QIT, CW CH QIT).

Tři modely využívají snímač s aktivním předzesilovačem Godin Quantum IT napájeným 9V baterií, jehož panel zapuštěný do horního lubu je vybaven hlasitostí, dvoupásmovými korekcemi a chromatickou ladičkou. Struny ukotvené v ebenové základně kobylky s kompenzovaným sedlem míří do firemních ladicích strojků v celokovovém provedení a uzavřenou mechanikou.

Řada Seagull Maritime ve tvarech Dreadnought, Dreadnought Cutaway a Concert Hall Cutaway bude dodávána v transparentních lacích s lesklou nebo saténovou úpravou smrkové ozvučnice a cutaway verze také s temně červeným želvovinovým pickguardem.

Novinky by se měly objevit v celosvětové distribuci pravděpodobně na přelomu ledna a února a ceny určené pro severoamerickou část trhu se budou pohybovat v následujících relacích: Maritime SWS SG – cca 720 dolarů, SWS SG s elektronikou QIT – cca 800 dolarů, SWS CW GT QIT – cca 980 dolarů a SWS CW CH QIT – asi 900 dolarů.

Tagy seagull Seagull Maritime SWS 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY