Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 25.02.2022 - 00:01

sE Electronics DynaCaster: dynamický mikrofon s preampem

„DynaCaster má vřelý, objemný a přirozený zvuk s příjemnými výškami, je fantastický pro vokály, elektrickou kytaru i bicí. Jednoduše řečeno, miluji ho!“ Těmito slovy ohodnotil Alberto Vaz, studiový a koncertní zvukař Sheryl Crow, vlastnosti nového dynamického mikrofonu DynaCaster z produkce firmy sE Electronics. Flexibilní model s několika volitelnými voicingovými mody může pracovat buď v konvenčním režimu nebo jako aktivní mikrofon s fantomovým napájením, a to díky integraci uznávaného firemního předzesilovacího obvodu Dynamite.

DynaCaster nabízí kardioidní směrovou charakteristiku a jeho srdcem je dynamická kapsle s hliníkovou cívkou a neodymovým magnetem, kterou najdeme také u mikrofonů sE řady V, určených především pro pódiový provoz, podcasting apod. Kapsli chrání třívrstvý filtr a spolehlivost navyšuje interní patentovaný schockmount, čímž odpadá nutnost použití velkého „pavoučího“ držáku. Zmíněný pop-filtr lze navíc po odšroubování kruhového segmentu s mřížkou snadno vyjmout a vyčistit.

Zabudovaný předzesilovač Dynamite, napájený fantomem +48 V (proudový odběr 3 mA), disponuje kromě transparentního gainu se zdvihem + 30 dB také několika posuvnými přepínači, zapuštěnými společně se switchem pro výběr pasivního/aktivního modu do spodní strany tubusu. Pomocí těchto spínačů s celkem šesti pozicemi je možno upravovat frekvenční průběh signálu, takže hlasový projev může mít např. plnější témbr, odstranit lze sykavky či naopak přemíru nízkých pásem apod.

Elektronika je uschována v masivním celokovovém šasi evokujícím design klasických broadcastingových mikrofonů, frekvenční odezva se pohybuje v rozsahu 20 Hz až 19 kHz, citlivost je dána hodnotou 2.0 / 60 mV/Pa (-54 / -24 dBV) a impedance v závislosti na zvoleném režimu činí 300 nebo 135 ohmů

Oficiální cena všestranného modelu sE Electronics DynaCaster o rozměrech 220 x 62 mm a hmotnosti 850 g se v případě evropského trhu pohybuje okolo hranice 270 eur. Součástí dodávky je také externí windscreen, samolepka s logem značky a kloubový adaptér se závitem pro mikrofonní stojan a zabudovaným XLR výstupem s pozlacenými kontakty.

Tagy sE Electronics sE Electronics DynaCaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY