Přejít k hlavnímu obsahu
Ross The Boss narozdíl od Manowar nepůsobí trapně | Foto: Wikimedia Commons
Ross The Boss narozdíl od Manowar nepůsobí trapně | Foto: Wikimedia Commons
Petr Adamík - Pá, 19.06.2020 - 12:00

Ross The Boss čtvrtou deskou udělili lekci klasického heavy metalu

Ross Friedman alias Ross The Boss, zakladatel jednoho z nejkýčovitějších hudebních spolků Manowar, ale také průkopnických The Dictators, představujících pojící most mezi kapelami jako Stooges, MC 5 a punkovou hudební revolucí v 70. letech, je svým způsobem workoholik. Nahrávky ze sebe chrlí doslova každou chvílí a letos zatím potěšil především svou metalovou část publika, když nedávno vydal se svým projektem Ross The Boss již čtvrté album. Na Born Of Fire ukazuje, jak se dělá tradiční heavy metal. 

Born On Fire je heavy metalové album se vším všudy, tedy i s klišé, které tento žánr často přináší. Jedním z nich může být vokál Marca Lopese. Ten má své kvality, dokáže přitvrdit, ale zároveň si mnohdy neodpustí typický „halfordovský“ ječák. V rámci žánru by bylo vše v pořádku, problémem ale je, že jej občas nadužívá a v místech, kde by se vyjímal spíše civilnější zpěv, tlačí až zbytečně moc na pilu. To je patrné v Demon Holiday nebo v jinak povedené skladbě Waking The Moon, která disponuje doslova „zabijáckými“ riffy. 

Silné riffy dominují i dalším písním, ať už je to úvodní Glory To The Slain nebo pilotní singl z alba Denied By The Cross. Ross Friedman je pánem svého nástroje, jeho sóla umí být metalově ostrá, ale zároveň z nich lze vycítit, že nepatří mezi obyčejné rychlostní kytaristy a jeho styl má kořeny v blues. Občas se nezapomene připomenout (I Am The Sword), že je také členem punkových The Dictators. 

Albu sice chybí vyložený hit, ale i tak působí sympaticky, jde z něj cítit upřímnost a totální oddanost žánru. V druhé půli už se trochu začíná vkrádat nuda, a tak je Born Of Fire lepší podávat po menších dávkách. 

Co na desce oceníte jako muzikanti

Born Of Fire je tvrdší a rychlejší, než předchozí desky Ross The Boss. Jak už bylo napsáno, hlavním tahounem desky je kytarista Ross The Boss. Vzorně mu ale sekundují Mike LePond na basu a bubeník Steve Bolognese, kteří oba odvádí svou práci na sto procent. Ross The Boss si drží určitou úroveň a narozdíl od Manowar, jejichž sláva a výkony dále padají, nepůsobí trapně.

Ross The Boss - Born Of Fire

Ross The Boss  Born Of Fire

AFM Records, 45 min.

70 %

Tagy Recenze alb Ross The Boss

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY