Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.06.2015 - 08:00

RME Babyface Pro: další krok k dokonalosti

Německý výrobce studiové techniky RME představil na výstavě ve Frankfurtu inovovanou verzi populární zvukové karty Babyface. Nejnovější přírůstek s označením RME Babyface Pro je vybaven špičkovými ADDA převodníky (192 kHz) a novými mikrofonními preampy, napájení obstarává USB port.

Zvukovka disponuje 24 kanály (12 In, 12 Out), čtveřicí analogových vstupů (Mic, Line, Instrument), stejným počtem výstupů (2x symetrický XLR, 2x jack), konektorem ADAT, optickým SPDIF In/Out, MIDI In/Out a dvěma výstupy (6.4 a 3.5 mm) pro vysoko a nízkoimpedanční sluchátka.

Na rozdíl od předchozí varianty Babyface má novinka mnohem velkoryseji řešený referenční displej a zcela přepracované byly i předzesilovače umožňující nastavení citlivosti ve 3 dB krocích až do hodnoty 70 dB. Oba digitální preampy jsou vybaveny individuálním phantomovým napájením 48V.

Babyface Pro používá pro přenos dat nejnovější USB technologii vyvinutou přímo RME, která je kompatibilní s novým standardem USB 3 a zaručuje velmi nízkou latenci a perfektní odezvu při realtimových operacích. Karta bude dodávána s aplikací TotalMix FX s DSP mixerem pro efektování, routing, ekvalizaci, mixáž, měření špiček signálu atd.

RME Babyface Pro je špičková mobilní zvuková karta, kterou využijete jak v domácím studiu, tak i při nahrávání živých produkcí, snímání podkresů pod video, záznamu zkoušek apod. Výrobce sice při oficiální premiéře verze Pro neuvedl přesné datum, kdy se zařízení dostane na evropský trh, ale nabízí na svém webu možnost nezávazné registrace, po jejíž aktivaci vás bude RME informovat o termínu dostupnosti karty v ČR.

Tagy RME
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY