Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.06.2018 - 00:01

Radial AC-Driver: preamp/DI box pro akustiku

Kanadská firma Radial Engineering se přes dvě dekády zabývá výrobou direct boxů, efektů, switcherů a dalšího příslušenství. Nyní přichází na trh s novým modelem podlahového preamp/DI boxu Tonebone AC-Driver určeného pro akustickou kytaru.

Krabička s bytelným šasi z ocelového plechu nabízí předzesilovač studiové kvality vybavený bufferovým okruhem zapojeným ve třídě Class A, který vyrovnává ztráty v dlouhých kabelech a zabraňuje frekvenční degradaci původního signálu i dynamickým ztrátám znehodnocujícím přirozený zvuk nástroje.

Jednoduché ovládání sestává z potenciometru celkové hlasitosti, plynulého nastavení funkce Low-Cut ořezávající spodní pásma, filtračního knoflíku Notch s posuvným přepínačem modů Off, Normal, Deep eliminujícím vznik zpětné vazby a případným problémům při ozvučení lze přejít otočením fáze pomocí spínače Phase/180°.

Kovový nášlapný footswitch s dvojicí indikačních volí mezi aktivním režimem a modem Mute využitelným pro výměnu kytary nebo tiché ladění. Výstup externího tuneru najdeme na zadním panelu společně se symetrickým XLR výstupem, tlačítkem odpojujícím uzemnění a zdířkou 9V adapteru. Na bocích jsou umístěny konektory nástrojového vstupu a jackového výstupu.

Preamp/DI box Radial Engineering Tonebone AC-Drive, osazený kvalitními součástkami a komponenty, představuje nekomplikované, ale profesionální řešení ozvučení akustické kytary a jeho cena pro americký trh byla nastavena pod hranici 150 dolarů. V evropské distribuci by se novinka měla ukázat zřejmě koncem června.

Tagy Radial Engineering Radial AC-Driver
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY