Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 14.11.2018 - 15:00

První to na Hradeckém slunovratu mají jisté, bojujte o Welcome scénu

Hradecký slunovrat nakračuje do druhé pětky. Šestý ročník festivalu na zámku v Hradci nad Moravicí, který je kromě muziky vyhlášený rovněž kvalitní gastronomií, proběhne 28. a 29. června 2019. Zatímco výběr na dvě ze tří scén je už hotový, otevřená až do konce roku zůstává hradecká Welcome scéna.

Pořadatelé aktuálně už roztáčejí tradiční kolotoč zveřejňování vystupujích kapel i osobností z nehudebního programu. Prozatím oznámili návrativší se brněnskou legendu Dunaj a také jednu z hlavních hvězd festivalu – Kafka Band. Tato kapela složená z muzikantů a tvůrců zvučných jmen zpracovala do audiovizuální podoby již druhou knihu Franze Kafky. Po úspěšném Zámku, se kterým objeli několik zemí, přišla na řadu Amerika. Vystoupení obohacené o propracované projekce bude jistě jednou z velmi působivých ozdob festivalu.

Na Welcome scénu můžete být vybráni i vy, a to na základě aktuálně probíhajícího konkurzu. Přihlašování kapel začalo v říjnu a trvá až do 31. prosince. „Zájem kapel o účinkování na Welcome scéně každým rokem roste, čímž se zvyšuje úroveň celé scény i její atraktivita pro návštěvníky festivalu, současně je pro kapely Welcome scéna skvělou příležitostí prezentace vlastní tvorby,“ říká jeden z dramaturgů scény Ondřej Oborný.

V rámci této scény se každoročně prolíná mnoho různých hudebních žánrů a současně je tato scéna určena jak pro mladé kapely a nové projekty, tak i zkušenější kapely. Snahou této scény je objevovat zajímavé interprety napříč žánry, a to nejen pro přítomné návštěvníky, ale rovněž pro hudební publicisty a organizátory dalších festivalů. K tomuto by měla dopomoci i spolupráce Welcome scény s jejími partnery, kterými jsou Radio Proglas a nově věříme také Frontman.cz.

Své přihlášky zasílejte do konce letošního roku na email: openscena@hradeckyslunovrat.cz. Bližší informace o konkurzu, včetně přihlašovacích formulářů ke stažení, jsou dostupné na webových stránkách festivalu.

Hradecký slunovrat je známý různými „vychytávkami“, které jiné festivaly nemají. Po vlastních vínech s line-upem na ektiketě nebo unikátní gastro zóně letos pořadatelé přicházejí kromě jiného například s dřevěnými vstupenkami, které se pod stromečkem budou krásně vyjímat jako vánoční dárek. Velmi pestrý a hvězdný bude v roce 2019 také nehudební program festivalu, který od loňského roku nese jednotný název Salon Mechtilde. V této programové linii se mohou návštěvníci těšit na setkání s osobnostmi zvučných jmen a s aktuálními tématy ze světa literatury, publicistiky, umění i historie.

Tagy Hradecký slunovrat
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY