Přejít k hlavnímu obsahu
Polská kapela Żmij na Welcome scéně Hradeckého slunovratu  | Foto: archiv HS
Polská kapela Żmij na Welcome scéně Hradeckého slunovratu | Foto: archiv HS
redakce - Pá, 22.10.2021 - 11:00

Hradecký slunovrat odstartoval konkurz na svou Welcome scénu

Welcome scéna festivalu Hradecký slunovrat je dobrou příležitostí pro mladé a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů. O účast na této scéně ale pravidelně usilují také profesionální a již poměrně zavedení hudebníci. Možnost se zúčastnit konkurzu máte také vy, přihlásit se můžete až do konce roku 2021.

Formulář k přihlášení si stáhněte na webu Hradeckého slunovratu. Následně je nutné jej vyplněný odeslat na email welcome@hradeckyslunovrat.cz.

Ze všech přihlášek bude vybráno 10 kapel, které obdrží pozvánku na festival. O výběr devíti položek programu se letos postará hudební publicista Milan Tesař, desátou jako „tip Hradeckého slunovratu“ za festivalový tým vybere Zdeněk Svánovský. Výsledky konkurzu budou oznámeny nejpozději 17. ledna 2022.

Welcome scéna spolupracuje také s labelem Indies Scope, který připraví a vydá speciální CD kompilaci vybraných kapel. Přínosem pro muzikanty účinkující na Welcome scéně může být také navázání kontaktů s hudebními dramaturgy a publicisty, kteří festival v hojném počtu festival navštěvují. Stalo se pak již tradicí, že následující rok bývá jedna z kapel Welcome scény obsazena na některé z hlavních scén festivalu. Skrze programovou spolupráci s festivaly jako např. Letní filmová škola Uherské Hradiště, Boskovice – festival pro židovskou čtvrť, KUKOKLI nebo Polské dny v Ostravě jsou kapely z Welcome scény zvány k účasti v programu na těchto i jiných kulturních akcích a festivalech.

Festival Hradecký slunovrat v roce 2022 čeká přesun z tradičního místa konání na Zámku v Hradci nad Moravicí do Opavy, kde se jeho 9. ročník na různých místech historického centra města Opava uskuteční ve dnech 23. až 25. června 2022.

Podrobné informace o festivalu najdete na webových stránkách festivalu.

Tagy Welcome scéna Hradecký slunovrat

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY