Přejít k hlavnímu obsahu
Plum Dumplings na Welcome scéně Hradeckého slunovratu | Foto: archiv HS
Plum Dumplings na Welcome scéně Hradeckého slunovratu | Foto: archiv HS
redakce - St, 15.09.2021 - 16:30

Kapely z Welcome scény Hradeckého slunovratu vyrážejí na turné

Výběr kapel na Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat probíhá skrze konkurz, do kterého se za poslední dva roky přihlásilo více než 500 domácích i zahraničních kapel. Celkem sedmnáct z nich nyní vyráží na Welcome tour, která se uskuteční v termínu od 17. září do 9. října na různých místech Česka, v polském Cieszynie i Bratislavě.

První ze série celkem deteti koncertů turné bude hostit brněnská PONAVA, kde společně vystoupí kapely Hrozně a mladá slovenská kapela BlueZodiac. Součástí koncertu 18. září v Soulkostele ve Vernéřovicích bude vystoupení kapel BBP podzemní orchestr, Kolektivní Halucinace a kapely Fifidroki z polských Katowic, v jejíž hudbě se prolínají různé žánry od lidové tvorby po elektroniku a která zaznamenala velký úspěch na Hradeckém slunovratu již v roce 2018.

Další polský hudební projekt Max Bravura, jehož lídrem je zpěvák Maciej Wachowiak, bude možné spolu s talentovanou AIKO slyšet v pražském klubu Kaštan. V ostravském klubu Dock doplní tuto kapelu osobitá zpěvačka a skladatelka Anna Mysłajek. Následující den pak v ostravském Hudebním bazaru zazní společný dvojkoncert kapel Černý čaj a Plum Dumplings.

Skvělým koncertním prostorem je také nově zrekonstruovaný Jazz Club v Havířově, do kterého turné zavítá v sobotu 25. září za účasti kapel CI3 a Slow Sunset. Jedním z míst, kde se Welcome tour uskutečnila již při své loňské premiéře, bude také Bluesbar Garch v Olomouci. Zde akusticky představí svá nová alba Dirty Old DogsZapomělsem. Historicky první zahraniční zastávkou šňůry bude 1. října koncert v klubu Anielski młyn v polském Cieszynie.

„Hrajeme velmi hlasitě a intenzivně. Post-rock se u nás mísí s experimentálním jazzem a orchestrální hudbou. Naše hudba evokuje radost, smutek i děs – vždy se snažíme o hudební kulminace, které mají bortit stěny s cílem vytvoření největšího možného tlaku,“ tak svou hudbu popisují členové kapely Ciśnienie, která pro mnohé byla velkým objevem již při své první účasti na festivalu Hradecký slunovrat 2019. Sólo koncert této polské kapely se uskuteční 5. října v opavském klubu Café Evžen. Závěrečný dvojkoncert kapel BlueZodiac a vítěze soutěže Jazz Fruit 2020, brněnské kapely Jay Delver, bude uspořádán v bratislavském klubu Pod Lampou.

Program Welcome tour 2021

17. 9. Brno, Café Ponava: Hrozně & BlueZodiac (SK)

18. 9. Vernéřovice, Soulkostel: BBP Podzemní orchestr & FIFIDROKI (PL) & Kolektivní Halucinace

22. 9. Praha, KC Kaštan: AIKO & Max Bravura (PL)

23. 9. Ostrava, klub Dock: Max Bravura (PL) & Anna Mysłajek (PL)

24. 9. Ostrava, Hudební bazar: Černý čaj & Plum Dumplings

25. 9. Havířov, Jazz club: CI3 & Slow Sunset (PL)

29. 9. Olomouc, Bluesbar Garch: Dirty Old Dogs & Zapomělsem

1. 10. Cieszyn, Anielski młyn: Dirty Old Dogs & Anna Mysłajek & Saca

5. 10. Opava, Evžen Jazz Café club: Ciśnienie (PL)

9. 10. Bratislava, klub Pod lampou: BlueZodiac & Jay Delver

Tagy Welcome scéna Hradecký slunovrat

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY